Wkrótce mobilne płatności w Erze i Orange

Obecnie tylko użytkownicy komórkowych sieci Polkomtela ”“ Plusa i Samych Swoich ”“ mogą płacić za zakupy przy pomocy telefonu komórkowego korzystając z systemu mPay. Jednak już wkrótce na polskim rynku pojawią się kolejne rozwiązania mobilnych płatności dostępne także u innych operatorów - Era i Orange.

Komórkowa sieć Era , która kilka dni temu podpisała porozumienie z siecią Orange dotyczące wprowadzania na polski rynek wiele nowych mobilnych rozwiązań już pracuje nad nowym systemem płatności z telefonu komórkowego.

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej operatorzy chcą zaoferować inny sposób mobilnych płatności bez długich kodów oraz wcześniejszego wpłacania pieniędzy na konto. Wspólny system Ery i Orange ma być testowany już w przyszłym roku. Przypuszczalnie dołączą do niego także inni operatorzy ”“ Plus i Play .

Z nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej wynika, że jednym ze sposobów, który ma największe szanse na wdrożenie, jest właśnie system bezstykowy, podobny do tego który w środę zaprezentowała firma MasterCards.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.