Wolny iPhone

Jest już program, który umożliwia odblokowanie telefonu iPhone firmy Apple w prosty sposób. Cała procedura trwa około 40 minut.

Grupa hakerów m.in. z udziałem George\'a Hotza wypuściła darmowy program do odblokowania iPhone\'a, donosi Gazeta Wyborcza.

Procedura odblokowania wymaga instalowania dodatkowych programów w iPhonie i posługiwania się poleceniami Uniksa, ale stuprocentowo skuteczna. W redakcji "Gazety" zgodnie z internetową instrukcją udało się odblokować iPhone\'a w ciągu 40 minut. Telefon pracuje z kartą Orange (działają rozmowy, SMS-y i transmisja danych w systemie EDGE).

L Według Gazety, powszechna możliwość odblokowywania iPhone\'a może sporo zmienić w stosunkach Apple z operatorami komórkowymi. Dziennik przypomina, że Apple za wyłączność na sprzedaż iPhone\'a w danej sieci ma zamiar pobierać od operatora ok. 10 proc. od wpływów, jakie ma on z rachunków od użytkowników iPhone\'ów. Jeśli każdy będzie mógł używać iPhone\'a w dowolnej sieci, operatorzy będą mniej skłonni podpisywać umów na wyłączność z Apple, konkluduje Gazeta.

Źródło: GW, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.