Wyłudzali impulsy telefoniczne

Policjanci z Łodzi zatrzymali kolejnych członków gangu, który wyłudził impulsy telefoniczne na co najmniej 1,2 miliona złotych.

Dwaj 33-latkowie zostali zatrzymani w mieszkaniach na trenie jednego z osiedli. Jeden z mężczyzn próbował uciekać, drugi podawał fałszywe dane. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, a wnioski o areszt już leżą w łódzkim sądzie.

Na trop oszustów telefonicznych policjanci wpadli już w kwietniu b.r., dzięki współpracy z Telekomunikacją Polską. Zatrzymano wtedy czterech członków grupy, w tym kobietę. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze ustalili, że działając od początku roku grupa przestępcza założyła kilka numerów telefonów posługując się nie tylko swoimi, ale również fikcyjnymi danymi osobowymi i adresowymi. Z telefonów dzwonili na numery 0-400 podawane w telewizyjnych konkursach interaktywnych.

Łodzianie nie opuszczali żadnego quizu, a w ciągu trwania programu dzwonili bez przerwy. Nie płacili rachunków telefonicznych opiewających na horrendalne kwoty.

25 lipca w ręce policjantów wpadli kolejni przestępcy. Dwaj 33-letni łodzianie zostali zatrzymani w mieszkaniu na terenie dzielnicy Łódź-Bałuty. Grupie, do której należeli zarzuca się kradzież impulsów telefonicznych artych 1,2 mln zł. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Skierowano już wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn.

Źródło: KGP/ Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.