Zarząd Polkomtelu bez zmian. PiS chce zachować kontrolę nad Plusem

PKN Orlen ma wyjść z Polkomtela, a jego akcje mają dostać pozostali akcjonariusze, w tym Vodafone. Wbrew pogłoskom środowa rada nadzorcza spółki nie odwołała ze stanowiska ani jego, ani pozostałych członków zarządu.

Plan, do którego szczegółów dotarła „Gazeta Wyborcza”, wyklucza wersję, która od pewnego czasu pojawia się w rozmowach kuluarowych, a wedle której wszyscy polscy akcjonariusze mieliby się wycofać z Polkomtela. Jak dowiedział się dziennik, Vodafone otrzymał już nieoficjalnie obietnicę od polskiego rządu, że będzie mógł dokupić kolejny pakiet akcji sięgający ok. 10 proc.

Ale operator sieci Plus ma być nadal kontrolowany przez spółki, w których udziały ma skarb państwa. Jarosław Bauc pozostanie prezesem Polkomtela. Przynajmniej na razie.

Więcej na ten temat w artykule Dominiki Wielowieyskiej i Przemysława Poznańskiego: Zmiany własnościowe w Polkomtelu? Gazeta Wyborcza/Gospodarka 08.06.2007

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.