Zginął przez wybuch komórki

Wybuch telefonu komórkowego był przyczyną śmierci 22-letniego Chińczyka z miejscowości Schuangcheng, donosi niemiecka gazeta „Stern”.

Eksplozja komórki była tak silna, że złamała mu żebro, które następnie wbiło się w serce. Chińczyk zmarł po przewiezieniu do szpitala. Gazeta, która opublikowała zdjęcia zniszczonej komórki, pisze, że był to najprawdopodobniej pierwszy taki wypadek w Chinach. Prawdopodobna przyczyny wybuchu komórki to nieoryginalna bateria do telefonu. Producent telefonu zapowiedział, że jego eksperci dokładnie zbadają sprawę.

To nie pierwszy taki przypadek. Kilka lat temu w Amsterdamie aparat eksplodował w twarz 33-letniej kobiety. Eksplozja spowodowała oparzenia twarzy i szyi. W sierpniu 2002 roku pewien szwedzki kierowca chciał naładować sobie swój telefon z gniazda zapalniczki samochodowej. Telefon eksplodował. I w tym przypadku na szczęście skończyło się tylko lekkim nadpaleniem skóry.

Źródło: [url=http://www.stern.de/computer-technik/telefon/:Unfall-Explodierendes-Handy-Chinesen/592291.html]stern.de[/url], Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.