W środę - 17 czerwca 2009 roku - Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie wprowadzające od 6 lipca 2009 roku nowe zasady przenoszenia numerów. Wprowadzone z tym dniem zmiany rozszerzają uprawnienia abonentów i użytkowników tzw. ofert ”na kartę” (pre-paid) w przypadku zmiany dostawcy usług.
Abonent lub użytkownik pre-paid zamierzający zachować numer, nie będzie musiał kontaktować się z dotychczasowym dostawcą, jak ma to miejsce w chwili obecnej. W świetle nowej regulacji, wystarczy złożyć wniosek o przeniesienie numeru wyłącznie do nowego dostawcy i upoważnić go do dokonania w swoim imieniu wszystkich formalności, w tym również do wypowiedzenia umowy z dotychczasowym dostawcą.
Wniosek o przeniesienie numeru, w zależności od sposobu jego dostarczenia do nowego dostawcy usług, podlegał będzie rozpatrzeniu odpowiednio w terminie: 6 godzin roboczych lub 3 dni roboczych (dla abonentów sieci ruchomych) oraz
- 1 dnia roboczego lub 14 dni roboczych (dla abonentów sieci stacjonarnych).
Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Zmiana operatora w 1 dzień od 6 lipca
Komentarze
Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.