Zwiększenie wydajności sieci Wi-Fi

Nadchodzi nowa generacja sieci WiFi ”” Wireless N umożliwia pobieranie danych z szybkością do 300 megabajtów na sekundę, czyli pięciokrotnie szybciej niż starsze standardy.

Technologia Wireless N (802.11n) działa w oparciu o wcześniejsze standardy 802.11a, 802.11b i 802.11g, korzystając z anteny w technologii MIMO (multiple-input multiple-output ”” zwielokrotnione wejście zwielokrotnione wyjście).

Technologia MIMO używa wielu anten nadających i odbierających jednocześnie, zwiększając szybkość transferu danych maksymalnie do 300 Mb/s (bieżące standardy osiągają maksymalnie 54 Mb/s), jednocześnie redukując obszary bez zasięgu i zapobiegając zrywaniu połączeń. Łączenie sąsiadujących kanałów danych w pojedynczy kanał pozwala przesyłać dwukrotnie więcej danych w tym samym czasie, a także wysyłać więcej danych podczas każdego transferu danych.

Wszystko to składa się na znaczne zwiększenie wydajności bezprzewodowej pracy w sieci Wi-Fi.

W komunikację bezprzewodową Wi-Fi Draft-N (802.11n) wyposażona jest najnowsza linia notebooków Toshiba Satellite Satellite A200 i Satellite P200.

Źródło: Toshiba, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.