Spis treści
App Lock - blokowanie dostępu do wybranych aplikacji
App Lock jedna z najpopularniejszych aplikacji do zabezpieczenia danych. Ponad 100 mln pobrań i wysoka ocena użytkowników 4,3/5 świadczy nie tylko o popularności, ale także o jakości i wygodzie funkcjonowania.
Jak działa App Lock?
Włączając aplikację po raz pierwszy, wybieramy rodzaj zabezpieczenia. Możemy zablokować aplikacje za pomocą rysowanego wzoru lub kodu PIN. W zainstalowanej aplikacji użytkownik samodzielnie wybiera aplikacje, do których otwarcia potrzebny będzie wpisanie wybranego hasła.
Aplikacja działa nieustannie i włączana jest automatycznie po restarcie telefonu, dzięki temu masz pewność, że Twoje dane są chronione bez przerwy. Dodatkowo aplikacja posiada funkcję, dzięki której czasowo zawiesisz działanie aplikacji na 1, 3, 9 lub 12 godzin.
Norton App Lock - chroń swoją prywatność
Wszyscy znają firmę Norton ze skutecznego oprogramowania antywirusowego. Parę lat temu Norton opracował program antywirusowy na smartfony z systemem Android, później rozszerzając ofertę, stworzył program zabezpieczający aplikacje.
Jak działa Norton App Lock?
W trakcie pierwszego uruchomienia Norton App Lock wybieramy rodzaj zabezpieczenia, który będzie chronił nasze dane. Do wyboru mamy PIN, hasło, wzór lub odcisk linii papilarnych. Podobnie jak w App Lock'u aplikacja uruchamiana jest automatycznie po restarcie telefonu, nieustannie chroniąc dostęp do aplikacji.

App Lock – Fingerprint
Wybór tej aplikacji w tym zestawieniu może co poniektórym wydawać się dość kontrowersyjny. W sklepie PLAY są aplikacje, które mają zdecydowanie więcej pobrań i opinii, jednak ta posiada funkcje, których próżno szukać w innych.
Jak działa App Lock – Fingerprint?
W App Lock – Fingerprint możemy wybierać sposób zabezpieczenia. Zabezpieczyć nasze pliki możemy za pomocą hasła, kodu PIN, wzoru lub linii papilarnych. Aplikację na tle innych wyróżnia wiele przydatnych funkcji:
- możliwość nadania aplikacjom różnych zabezpieczeń (każda aplikacja może posiadać unikalne hasło)
- wybór godzin aktywności zabezpieczeń
- zdalne odblokowanie telefonu za pomocą SMS
- oprócz aplikacji i zdjęć w aplikacji można zablokować dostęp, także do ustawień systemowych
- aktywowanie aplikacji na podstawie połączenia Wi-Fi lub Bluetooth
- możliwość ukrycia aplikacji
- aplikacja uruchamia aparat w momencie nieudanej próby odblokowania telefonu.
Komentarze
Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.