TOP3 aplikacji do blokowania aplikacji w telefonie

TOP3 aplikacji do blokowania aplikacji w telefonie (pixaby)

Czasy, gdy telefon służył tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości minął bezpowrotnie. Obecnie smartfony służą m.in. do pracy, rozrywki i gier. Informacje przechowywane w pamięci często są wrażliwe, a ich wyciek może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje. Według danych jesteśmy coraz bardziej ostrożni i każdego roku chętniej korzystamy z programów antywirusowych także w telefonach komórkowych. Antywirus chroni naszą prywatność w sieci, ale często zapominamy o zabezpieczeniu prywatności bezpośrednio w telefonie. Z naszych urządzeń korzystają np. dzieci. Jeśli na Twoim smartfonie znajdują się poufne dane, pliki i zdjęcia, możesz zabezpieczyć je za pomocą aplikacji. Poznaj najlepsze programy zabezpieczające:

App Lock - blokowanie dostępu do wybranych aplikacji

App Lock jedna z najpopularniejszych aplikacji do zabezpieczenia danych. Ponad 100 mln pobrań i wysoka ocena użytkowników 4,3/5 świadczy nie tylko o popularności, ale także o jakości i wygodzie funkcjonowania.

Jak działa App Lock?

Włączając aplikację po raz pierwszy, wybieramy rodzaj zabezpieczenia. Możemy zablokować aplikacje za pomocą rysowanego wzoru lub kodu PIN. W zainstalowanej aplikacji użytkownik samodzielnie wybiera aplikacje, do których otwarcia potrzebny będzie wpisanie wybranego hasła. 

Aplikacja działa nieustannie i włączana jest automatycznie po restarcie telefonu, dzięki temu masz pewność, że Twoje dane są chronione bez przerwy. Dodatkowo aplikacja posiada funkcję, dzięki której czasowo zawiesisz działanie aplikacji na 1, 3, 9 lub 12 godzin.

Norton App Lock - chroń swoją prywatność

Wszyscy znają firmę Norton ze skutecznego oprogramowania antywirusowego. Parę lat temu Norton opracował program antywirusowy na smartfony z systemem Android, później rozszerzając ofertę, stworzył program zabezpieczający aplikacje.

Jak działa Norton App Lock?

W trakcie pierwszego uruchomienia Norton App Lock wybieramy rodzaj zabezpieczenia, który będzie chronił nasze dane. Do wyboru mamy PIN, hasło, wzór lub odcisk linii papilarnych. Podobnie jak w App Lock'u aplikacja uruchamiana jest automatycznie po restarcie telefonu, nieustannie chroniąc dostęp do aplikacji.

Programy do blokowania aplikacji przydają się np. do utrzymania skupienia w trakcie pracy
Programy do blokowania aplikacji przydają się np. do utrzymania skupienia w trakcie pracy

App Lock – Fingerprint

Wybór tej aplikacji w tym zestawieniu może co poniektórym wydawać się dość kontrowersyjny. W sklepie PLAY są aplikacje, które mają zdecydowanie więcej pobrań i opinii, jednak ta posiada funkcje, których próżno szukać w innych. 

Jak działa App Lock – Fingerprint?

W App Lock – Fingerprint możemy wybierać sposób zabezpieczenia. Zabezpieczyć nasze pliki możemy za pomocą hasła, kodu PIN, wzoru lub linii papilarnych. Aplikację na tle innych wyróżnia wiele przydatnych funkcji:

  • możliwość nadania aplikacjom różnych zabezpieczeń (każda aplikacja może posiadać unikalne hasło)
  • wybór godzin aktywności zabezpieczeń
  • zdalne odblokowanie telefonu za pomocą SMS
  • oprócz aplikacji i zdjęć w aplikacji można zablokować dostęp, także do ustawień systemowych
  • aktywowanie aplikacji na podstawie połączenia Wi-Fi lub Bluetooth
  • możliwość ukrycia aplikacji
  • aplikacja uruchamia aparat w momencie nieudanej próby odblokowania telefonu.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.