Tag - Aplikacje

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na telefonie?

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na telefonie?

Właściwe korzystanie ze smartfona to sztuka, której trzeba się nauczyć. W przypadku dzieci odpowiedzialni za to są rodzice lub inni opiekunowie prawni. Narzędzia kontroli rodzicielskiej mogą być dużym ułatwieniem w wypełnieniu tego zadania. Dzięki nim nasze dziecko nie będzie w stanie zainstalować na telefonie niepożądanych programów, przypadkowo skasować cennych danych, czy wejść na strony internetowe prezentujące treści nieodpowiednie dla najmłodszych. Jak szybko i skutecznie wprowadzić kontrolę rodzicielską na telefonie? Odpowiadamy poniżej!

Luiza Głowik 06.11.2023
TOP3 aplikacji do blokowania aplikacji w telefonie

TOP3 aplikacji do blokowania aplikacji w telefonie

Czasy, gdy telefon służył tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości minął bezpowrotnie. Obecnie smartfony służą m.in. do pracy, rozrywki i gier. Informacje przechowywane w pamięci często są wrażliwe, a ich wyciek może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje. Według danych jesteśmy coraz bardziej ostrożni i każdego roku chętniej korzystamy z programów antywirusowych także w telefonach komórkowych. Antywirus chroni naszą prywatność w sieci, ale często zapominamy o zabezpieczeniu prywatności bezpośrednio w telefonie. Z naszych urządzeń korzystają np. dzieci. Jeśli na Twoim smartfonie znajdują się poufne dane, pliki i zdjęcia, możesz zabezpieczyć je za pomocą aplikacji. Poznaj najlepsze programy zabezpieczające:

Grzegorz Maj 08.12.2022
Jak sprawdzić zasięg sieci komórkowych?

Jak sprawdzić zasięg sieci komórkowych?

Zastanawiasz się ofertę którego operatora sieci komórkowych wybrać? Jednym z parametrów, które powinieneś wziąć pod uwagę jest zasięg. To kluczowy czynnik wyboru dostawcy usług mobilnych - zwłaszcza dla ludzi mieszkających w małej miejscowości albo często podróżujących. Dowiedz się, jak samodzielnie sprawdzić zasięg sieci poszczególnych operatorów!

Luiza Głowik 05.01.2023
TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń

TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń

Niechciane połączenia - któż z nas nie mierzy się z tym problemem? Osób, z którymi raczej nie chcielibyśmy rozmawiać, może być wiele - począwszy od natrętnych telemarketerów, poprzez osoby, z którymi w danym momencie (lub w ogóle) nie chcemy mieć kontaktu, a skończywszy na oszustach, liczących na łatwy zarobek kosztem naiwnych. Najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno: zablokować numery telefonów, których właścicielom do powiedzenia mamy tylko: "Nie chce mi się z tobą gadać!".

Luiza Głowik 03.10.2022