Telefony marki Nokia

Nokia jest fińskim przedsiębiorstwem powstałym w 1865 roku, zajmującym się technologiami telekomunikacyjnymi. Jednak na świecie marka znana jest przede wszystkim z produkcji telefonów komórkowych. Do dziś Nokia uznawana jest za producenta jednego z najtrwalszych aparatów komórkowych we współczesnym świecie, a mianowicie Noki 3310.

Modele marki Nokia (327)

Najnowsze
Najnowsze
Alfabetycznie
1 z 19

W latach 90. ubiegłego wieku Nokia była pionierem na świecie w dziedzinie telefonii komórkowej, przez wiele lat bez większych trudności utrzymując tytuł jednego z najlepszych producentów przenośnych aparatów telefonicznych. Okres bycia najlepszym dla Nokii skończył się w 2011 roku. Do tej pory marka na rynek wypuściła mnóstwo urządzeń, które względem swoich czasów były często bardzo zaawansowane pod względem zastosowanych technologii.

Choć wiele modeli telefonów do dziś uważa się za kultowe, Nokia na swojej bogatej ścieżce zaznała również upadku. Szczególnie bolesny miał miejsce w 2011 roku, po nieudanym wejściu marki na rynek smartfonów. Po 5 latach Nokia zaprzestała produkcji telefonów komórkowych, odsprzedając licencję i patenty firmie HMD Global.

Aktualności dla marki Nokia

Logotyp Nokia

Nokia obniża ceny swoich smartfonów

Obecnie Nokia obniża ceny swoich niektórych smartfonów. Obniżka w Europie jest dość spora bo wynosi od 10 do 15% i obejmuje dwa najbardziej popularne modele. W ten sposób producent chce zwiększyć sprzedaż urządzeń jeszcze przed terminem premiery swojego nowego sprzętu, do której ma dojść w listopadzie.

equattro24 21.10.2021

Nokia Lumia 900

equattro24 14.09.2021
Logotyp Nokia

‘Nokia z Androidem’ i nie tylko

Nie, to nie jest spóźniony temat z okazji 1 kwietnia. ‘Wtajemniczeni’ wiedzą, że Nokia nie ma w swojej ofercie żadnego modelu z system Android (pomijam wszelkie instalowania innego systemu np. na Nokii N9). Sam kiedyś podczas podróży pociągiem usłyszałem fragment rozmowy, w której nastolatek z zapałem opowiadał, że kupi Samsung Galaxy S, a jak nie, to ‘jakąś Nokię z androidem’. Przyznam szczerze, że nie mogłem pokonać ataku śmiechu. Z biegiem czasu stwierdziłem, że w sumie dlaczego nie? I oto proszę – S40 w opakowaniu od Androida. A to wszystko w modelu 306.

yeti2704 26.10.2021
Logo Nokia

Nokia na Mobile World Congress 2012

Na zbliżającej się konferencji Mobile World Congress 2012 Nokia planuje zaprezentować aż sześć nowych urządzeń – a przynajmniej tyle prezentuje wyciekła z firmy roadmapa. Jakie?

yeti2704 14.04.2022
Logo Apple

Muzyczna rewolucja Nokii i Apple

Od dawna wiadomo, że telefon komórkowy nie służy jedynie do telefonicznych rozmów. Nokia, największy producent telefonów komórkowych oraz Apple, producent multimedialnych odtwarzaczy muzycznych, szykują muzyczną rewolucję - nieograniczony dostęp do milionów utworów.

Piotrus488 24.03.2008