Telefony marki Samsung

Samsung to jedna z największych światowych marek elektronicznych z centralą w Korei Południowej. Powstała w latach 30. ubiegłego wieku i do dzisiaj zajmuje czołowe miejsce na rynku telefonów. Firma przez lata działalności na rynku potwierdziła swoją klasę i wysoką jakość produktów, a dzięki temu cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników.

Modele marki Samsung (579)

Najnowsze
Najnowsze
Alfabetycznie
1 z 33

Historia telefonów Samsung

Początki telefonów marki Samsung datuje się na 1988 rok, kiedy to zaprezentowano SH-100 o wyglądzie krótkofalówki, działający w sieci 1G. Kolejnym modelem był SH-770 z większym ekranem i siecią 2G. Pierwszy smartfon tej marki pojawił się na rynku w 2008 roku (Omnia, Pixon i F480) i już wtedy stanowił wyjątek na tle konkurencji. Obecnie w sprzedaży dostępne są zarówno starsze modele telefonów Samsung, jak i nowości prosto z linii produkcyjnej, a zainteresowanie nimi wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

Cechy telefonów Samsung

Smartfony marki Samsung oferują doskonałe możliwości dzięki zastosowanym w nich innowacyjnym rozwiązaniom. Modele tej firmy cieszą użytkowników niemal bezawaryjnym działaniem. Produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych obudowy, więc każdy dopasuje produkt do swoich potrzeb. Smartfony z serii Galaxy S wyróżniają się szybkimi procesorami i wyświetlaczami wysokiej jakości. Pozostałe linie, czyli A, E, Y, S, Note oraz Xcover, prezentują produkty o zróżnicowanych funkcjonalnościach. Warto zwrócić uwagę również na aparaty fotograficzne w tych telefonach. Wiele modeli posiada kilka aparatów (tylne i przednie) o wysokiej rozdzielczości. Każda premiera smartfona Samsung obfituje w nowe, użyteczne funkcje oraz rozwiązania technologiczne, których u konkurencji próżno szukać. Starsze smartfony dysponowały pamięcią 128 MB, a najnowsze modele mogą być wyposażone w pamięć nawet o pojemności 1 TB. Większość tych telefonów działa w oparciu o system Android, ale na rynku dostępne są także smartfony Samsung z Symbianem i Windowsem. Używane telefony można zakupić już za kilkaset zł, a cena najnowszych modeli dochodzi nawet do kilku tysięcy zł.

Aktualności dla marki Samsung

Logotyp Samsung

Samsung Galaxy SIII mini w przedsprzedaży

Od dzisiaj 30 listopada 2012 roku rusza oficjalna przedsprzedaż Samsunga Galaxy SIII Mini. Do tej chwili telefon był dostępny jedynie w sieci Komputronik w cenie 1.399 zł.

equattro24 04.10.2021