Telefony marki Xiaomi

Xiaomi jest chińską marką, zajmującą się projektowaniem i produkcją smartfonów, elektroniki użytkowej oraz aplikacji. Działa od 2010 roku, a początki działalności firmy to przede wszystkim wzorowanie się na marce Apple.

Modele marki Xiaomi (67)

Najnowsze
Najnowsze
Alfabetycznie
1 z 4

Telefony Xiaomi - wzorowane na iPhone'ach

Pierwszym produktem marki Xiaomi był podobny do iPhone’a smartfon Mi1, wprowadzony do sprzedaży w 2011 roku. Asortyment urządzeń był początkowo niewielki, ale wyróżniał się niską ceną. Kolejno w sprzedaży pojawiły się modele z serii Mi2 i Mi3. W 2013 roku zaprezentowano pierwszą serię Xiaomi Redmi, Redmi 2 i Mi 1S. Kolejne lata to premiery Mi 5, Note 3 oraz Mi Mix - jeden z pierwszych bezramkowych telefonów, a także Mi 6, 7 i 8. Do polski Xiaomi weszło w 2016 roku. Rozdzielenie marek Xiaomi i Redmi nastąpiło w 2019 roku, wtedy też premierę miały modele z serii Mi 9 i Mi A3. Kolejny produkt, czyli Xiaomi Mi 10 cechuje się doskonałymi parametrami (m.in. jest przystosowany do sieci 5G), a pomimo tego jest jednym z tańszych modeli na rynku. Smartfony Xiaomi bardzo szybko zyskały rozpoznawalność na całym świecie. Aktualnie Xiaomi sprzedaje swoje telefony pod kilkoma nazwami, w tym: Mi, Redmi, Pocophone, Black Shark.

Zalety telefonów Xiaomi

Producent wykorzystuje w swoich flagowych produktach rozwiązania znane z innych modeli smartfonów, m. in. bezramkowy ekran czy przednią kamerę na wyświetlaczu. Smartfony Xiaomi zyskują wciąż na popularności ze względu na duże zróżnicowanie rozwiązań technologicznych. Głównym atutem produktów tej marki jest ich atrakcyjna cena, która w połączeniu z wysoką jakością i funkcjonalnością, kreuje ich wysoką pozycję na tle konkurencji. Najpopularniejsze są modele z serii Redmi dostępne w kilku konfiguracjach. W opinii użytkowników smartfony Xiaomi są godne uwagi, ponieważ sprawnie działają, a ponadto są wyposażone w opcję dual SIM. Co więcej, wyróżniają się niebanalnym designem, wykorzystują wydajne komponenty, szybkie procesory i dużą pojemność pamięci RAM. Obudowa smartfonów Xiaomi jest wytrzymała na uszkodzenia.