Apple dodaje energii dla iphone

Logo Apple

Na kilka dni przed wprowadzeniem telefonu komórkowego iPhone na rynek, firma zdecydowała się przedstawić kilka szczegółów dotyczących konstrukcji urządzenia, które mogą sprawić, że potencjalni użytkownicy spojrzą na nią jeszcze bardziej przychylnie.

Główna, choć mniej widoczna zmiana to wydłużenie czasu pracy urządzenia. Zgodnie z informacjami Apple urządzenie ma pozwalać na prowadzenie rozmowy przez 8 godzin, wykorzystywanie sieci przez 6 godzin, odtwarzanie wideo przez 7 godzin oraz odtwarzanie audio przez całą dobę (czterominutowe pliki AAC 128 Kb/s). Do tego, sprzęt ma wytrzymywać w funkcji czuwania 250 godzin. Do prezentowanych czasów podejść należy z ostrożnością bowiem w typowych sytuacjach, w których będzie wykorzystywana komórka zużycie energii może okazać się większe.

Ulepszeniu ulec ma nie tylko bateria telefonu, ale i część obudowy. Apple obiecuje zastosować na przednim dotykowym panelu iPhone zamiast zwykłego plastiku, wysokiej jakości szkło. Ma to być dodatkowa ochrona przed rysami i pomoc w jak najlepszym prezentowaniu grafiki z 3,5-calowego czułego na dotyk ekranu.

Jak stwierdził Steve Jobs w materiale prasowym Apple, 8 godzin rozmowy i doba odtwarzania to czasy stawiające iPhone przed innymi urządzeniami typu smartphone, a nawet wieloma odtwarzaczami MP3.

Sprzęt trafi na rynek amerykański 29 czerwca. Sprzedawany za pośrednictwem operatora AT&T będzie kosztować, zależnie od konfiguracji, 500 lub 600 dolarów.

Źródło : Pclab.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.