Były minister maniakiem pre-paidów

Czy byłego ministra sprawiedliwości nie było stać na telefon komórkowy z abonamentem? A może to sprytna taktyka bądz strach? Jak ujawniło Radio Zet, po Zbigniewie Ziobro w ministerstwie pozostało wiele telefonów działających na kartę.

Radio Zet poinformowało, że Zbigniew Ziobro zostawił po sobie w resorcie uszkodzony twardy dysk swojego komputera oraz komputera szefa swojego gabinetu politycznego.

Okazuje się także, że poprzednie kierownictwo resortu posługiwało się telefonami komórkowymi na kartę ”“ takich telefonów znaleziono w resorcie aż sześć, ustaliło Radio Zet. Pozostawiony sprzęt sprawdza teraz warszawska prokuratura, która bada sprawę tzw. ”gwoździa”.

Swojego czasu w mediach pojawiła się już informacja, że były minister miał wiele telefonów komórkowych, których używał do kontaktu m.in. z zaprzyjaźnionymi dziennikarzami.

Warto przypomnieć, że z telefonów pre-paid ”“ często je zmieniając - korzystają także przestępcy oraz dziennikarze śledczy. Powód jest prosty. Telefonów ”na kartę” nie trzeba rejestrować, więc trudniej jest ustalić presonalia ich użytkowników.

Źródło: Radio Zet, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.