Debiut iPhone - tłumy przed sklepami firmowymi Apple

Logo Apple

Tysiące zwolenników nowinek technologicznych i gadżetów elektronicznych natarło na sklepy w USA, by znaleźć się wśród pierwszych posiadaczy nowego, bogatego w funkcje telefonu komórkowego firmy Apple o nazwie iPhone. Kolejki stały od pięciu dni.

Największe tłumy oczekiwały przed 200 sklepami firmowymi sieci Apple, które o 18:00 czasu nowojorskiego jednocześnie w całych Stanach Zjednoczonych otwarły swe podwoje przed klientami żądnymi nowych wrażeń telekomunikacyjno”“audiowizualno”“komputerowych.

Mniejsze grupy oczekujących stały przed 1800 sklepami giganta AT&T, który przez następne dwa lata będzie wyłącznym sprzedawća nowego telefonu. To ostatnie ograniczenie jest, zdaniem wielu, największą wadą nowego projektu.

Interes na iPhone robią nie tylko Apple i AT&T (operator komórkowy, który zapewnił sobie pięcioletni monopol na iPhone'a). Wiele mniejszych firm oferuje już serie akcesoriów do nowego telefonu.

Po piątkowym debiucie w USA na jesieni ma nastąpić jego debiut w Europie, a na początku 2008 roku w Azji. Wciąż jednak nie wiadomo, kto miałby zająć się jego dystrybucją. 15 czerwca w rozmowie z włoskimi dziennikarzami szef Apple Europe Pascal Cagni zapowiedział, że wbrew spekulacjom iPhone będzie dostępny na rynku europejskim tylko przy podpisaniu umowy z konkretnym operatorem sieci komórkowej.

iPhone będzie dostępny w Europie w III kwartale tego roku. Model 4GB będzie kosztował w USA 499USD, 8GB - 599 USD.

Niektórzy z pierwszych posiadaczy nowego gadżetu do telefonowania zabrali się do rozkładania iPhone'a na części. Efekty można obejrzeć: Tutaj

Apple IPhone posiada czterozakresowy moduł komunikacji GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz), obsługuje bezprzewodowe technologie 802.11 b/g Wi-Fi i Bluetooth 2.0 EDR. Szczególną nowinką jest uniezależnienie się po raz pierwszy w historii telefonii komórkowej od żmudnego naciskania klawiatury ”“ funkcje aparatu są dostępne po dotknięciu ekranu wyświetlacza.

Konkurencją dla iPhona może być najnowsze dziecko korporacji High Tech Computer - HTC Touch. Wyposażono go w aplikację o nazwie aplikację TouchFLO, która ma pozwolić na obsługę urządzenia za pomocą gestów. Co więcej pozwala odróżnić dotyk rysika od dotyku palca. Dzięki temu nie trzeba już mozolnie otwierać rysikiem kolejnych menu - wystarczy kilka gestów palcem na ekranie.

Źródło: TVP, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.