Ericsson dostarcza sieć HSPA dla Plusa i Ery

Polacy chcą słuchać muzyki przez telefon komórkowy - teraz będą mogli czynić to częściej i szybciej w czasie rzeczywistym za pomocą sieci HSPA. Koncepcja szybkiego dostępu do mobilnego Internetu, czyli High Speed Packet Access (HSPA) firmy Ericsson została w czerwcu 2007 uruchomiona u dwóch polskich operatorów (Polkomtel oraz Polskiej Telefonii Cyfrowej).

Badania przeprowadzone przez Ericsson Consumer Lab udowodniły, że Polacy należą do najbardziej zainteresowanych ściąganiem plików muzycznych z Internetu. Aż 20% Polaków spośród badanych przez Ericsson wyraziła zainteresowanie ściąganiem muzyki, podczas gdy na to samo pytanie twierdząco odpowiedziało tylko 15% Niemców, czy 13% Węgrów, tyleż samo Amerykanów i Brytyjczyków.

Sieć HSPA firmy Ericsson pozwoli na dostęp do transmisji danych z szybkością do 7,2 Mbit/s. Ulubiony utwór zespołu The Rolling Stones będzie można ściągnąć na telefon komórkowy w ciągu kilku sekund.

"Najlepszym kierunkiem rozwoju istniejących sieci 3G jest budowa sieci HSPA, a następnie migracja do LTE /Long Term Evolution/. Cieszę się, że Polscy konsumenci otrzymują najszybszą i najbardziej technologicznie zaawansowane rozwiązanie. Polscy operatorzy z oferta HSPA na rynku komórkowym wyprzedzają wiele innych krajów na świecie" - powiedział Lars E. Svensson prezes Ericsson.

HSPA - High Speed Packet Access - Szybka transmisja pakietowa na bazie systemu WCDMA (UMTS) umożliwiająca obecnie transmisję danych z szybkością do 7,2 Mbit/s w kierunku do abonenta oraz do 1,9 Mbit/s w kierunku od abonenta do sieci.

LTE - Long Term Evolution - kolejna wersja systemów mobilnych WCDMA. W lutym 2007 roku podczas Kongresu Telekomunikacyjnego 3GSM w Barcelonie Ericsson zademonstrował działający system testowy LTE, gdzie osiągnięto szybkość transferu danych 144 Mbit/s.

Źródło: Ericsson, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.