Indie walczą z komórkowym spamem

Indyjski rząd postanowił walczyć z nie zamówionymi połączeniami i wiadomościami tekstowymi, które otrzymują użytkownicy telefonów komórkowych.

Telecom Regulatory Authority of India - regulator indyjskiego rynku telekomunikacyjnego - zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy użytkownicy komórek, którzy nie życzą sobie przyjmować połączeń i smsów od telemarketerów, będą mogli zarejestrować się na specjalnej liście, tzw. do not call. Firmom, które złamią nowe zasady, grozić będzie grzywna w wysokości 500 rupii (13 dolarów) za każde połączenie lub wiadomość tekstową wysłaną na telefon osoby znajdującej się na liście.

Telecom Regulatory Authority of India szacuje, że każdego roku w Indiach wykonywanych jest około 10 miliardów nie zamówionych połączeń.

Indie są najszybciej rozwijającym się rynkiem telefonii komórkowej na świecie. Obecnie ponad 170 milionów mieszkańców tego kraju posiada komórkę, a każdego miesiąca dochodzi około siedmiu milionów nowych użytkowników.

Źródło: WirtualneMedia, BBC

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.