Luksusowa Nokia za 25 tys. dolarów

Nokia nawiązała współpracę z włoskim producentem samochodów ”“ Ferrari. Wynikiem kooperacji jest ekskluzywny telefon limitowanej edycji, Ascent Ferrari 60 w cenie ponad 25 tys. dolarów. Jego powstanie ma uczcić 60-te urodziny włoskiego koncernu.

Aparat zaprojektowany przez należącą do koncernu Nokia firmę Vertu, ma w założeniu korespondować z wyglądem samochodów Ferrari. Telefon pokryty jest czarną i czerwoną skórą, z czarnymi, lakierowanymi paskami po obu stronach. Ręcznie polerowaną obudowę wykonano z tytanu.

„Ta limitowana edycja 60 telefonów jest wynikiem długiej, skrupulatnej pracy. Inspiracją dla pewnych elementów aparatu były różne modele Ferrari” ”“ mówi rzecznik Vertu, Elisabeth Maragh.

To nie pierwszy mariaż designerów z firmami branży elektronicznej. Giorgio Armani połączył siły z firmą Samsung, aby stworzyć oryginalny telewizor i telefon komórkowy. Podobnie Dolce & Gabana pracowali dla Motoroli, zaś projektanci Prady wykonali design luksusowego telefonu LG.

Ascent Ferrari 60 będzie dostępny w sklepach firmowych Nokii w Londynie, Paryżu, Hong Kongu oraz Singapurze.

Źródło: 4press

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.