Netia może zgarnąć 400 mln zł za Play

We wtorek gruchnęła informacja, że Netia rozważa sprzedaż swoich udziałów w spółce P4, która jest operatorem multimedialnej telefonii komórkowej Play. Do sprzedaży może dojść w ciągu najbliższych miesięcy, a Netia na sprzedaży zarobi kilka milionów.


Zarząd Netii uznał, że opcja wcześniejszego, zyskownego wyjścia z inwestycji w P4 powinna zostać dokładnie rozpatrzona jako alternatywa dla emisji nowych akcji w celu wsparcia strategicznej ekspansji. Ponadto, Netia uzyskała już deklarację zainteresowania nabyciem jej udziału mniejszościowego w P4 - można przeczytać we wtorkowym komunikacie Netii.

playminiNetia ma 23,4 proc. udziałów w P4. Do tej pory w sieć Play zainwestowała około 80 milionów euro. Swoje akcje chce sprzedać za około 400 milionów złotych. Jest na to szansa, bo pojawił się kupiec z atrakcyjna ofertą. Na razie operator nie chce zdradzać, kto chce od niego odkupić akcje w P4. Do sprzedaży może dojść jeszcze w pierwszym kwartale 2008 roku. Należy jednak pamiętać o tym, że umowa udziałowców P4 mówi prawie pierwokupu dla funduszu Novator.

Źródło: Gazeta Wyborcza, www.Media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.