Noworoczne przeciążenie sieci komórkowych

Stało się to co przewidywaliśmy już kilka dni temu. W ciągu kilku pierwszych minut nowego roku polskie sieci telefonii komórkowej w większości miejscach zostały zapchane. Wiadomości SMS docierały z dużymi opóźnieniami a dodzwonienie się do bliskich graniczyło z cudem.Pierwszego stycznia tuż po północy większość użytkowników telefonów komórkowych w jednym czasie sięga po swoje telefony, by wysłać SMS-a lub zadzwonić z noworocznymi życzeniami. Tak było i w tym roku. To spowodowało, że sieci zostały przeciążone jeszcze bardziej niż podczas świąt.

Z naszych obserwacji wynika, że największy problem pojawiał się z tekstowymi wiadomościami SMS, niektóre z nich docierały do adresatów z dużymi opóźnieniami sięgającymi nawet kilku godzin. Także zrealizowanie połączenia głosowego w ciągu pierwszej godziny nowego roku na niektórych obszarach było wręcz niemożliwe. Warto dodać, że wszystko zależy od tego w jakim rejonie znajdowali się abonenci. Tradycyjnie już użytkownicy zalogowani do sieci UMTS (3G) mieli mniejsze problemy.

Ile wysłaliśmy SMS-ów w ciągu ostatniego dnia starego roku i pierwszego dnia nowego roku? Dowiemy się tego w środę, gdy operatorzy opublikują swoje dane.

źródło: www.Media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.