OECD, droga telefonia w Polsce

Gazeta Prawna: Usługi telefonii stacjonarnej w Polsce należą do jednych z najdroższych w krajach OECD. W przypadku telefonii komórkowej jesteśmy w środku stawki. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, opublikowała wczoraj swój doroczny raport poświęcony telekomunikacji.

Dziennik powołując się na raport ustalił, że koszty używania telefonu stacjonarnego w polskim domu - po uwzględnieniu siły nabywczej pieniądza - są najwyższe wśród krajów OECD. W przypadku osób mało dzwoniących wynoszą ponad 699 dolarów rocznie, w przypadku statystycznego użytkownika - 1066 dolarów, a w przypadku osób bardzo dużo dzwoniących - 1880 dolarów rocznie. Tuż za nami są Czechy i Turcja.

W przypadku kosztów używania telefonu stacjonarnego przez biznes mamy drugą pozycję: 982 dolary rocznie na linię w przypadku małej firmy i 1236 dolarów w firmie średniej, pisze gazeta.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu dziennika Gazeta Prawna/Biznes w artykule Tomasza Świderka: OECD: Najdroższa telefonia jest w Polsce.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.