OnePlus nie zrezygnuje ze swojej autorskiej nakładki systemowej OxygenOS

OnePlus nie zrezygnuje ze swojej autorskiej nakładki systemowej OxygenOS (worldgsm.pl)

Od czasu połączenia OnePlus i Oppo było wiadomo, że nadchodzą zmiany. Nie każdy je lubi i nie zawsze wychodzą one na dobre. Po ostatnich nieudanych aktualizacjach OnePlus musiał dojść do tego samego wniosku. Jedną z kluczowych rzeczy, która miała się zmienić wskutek wchłonięcia OnePlus przez Oppo, miała być rezygnacja z oprogramowania OxygenOS na rzecz ColorOS. Nie stanie się to jednak tak prędko.

Użytkownicy wolą OxygenOS

Nakładka systemowa to oprogramowanie do systemu Android pozwalające spersonalizować telefon. Każdy producent posiada własną, dzięki czemu może swoim użytkownikom zapewnić inne możliwości niż konkurencja. Niestety, często takie nakładki są przeładowane możliwościami, dodatkowo działają one różnie w zależności od modelu telefonu. W większości przypadków spowalniają one działanie systemu i sprawiają, że korzystanie z telefonu jest mniej komfortowe.

Z tego powodu, największą popularnością cieszą się nakładki systemowe, które są jak najbardziej zbliżone do czystego Androida. Im mniej dodatków i udziwnień tym lepiej. Telefon chodzi płynnie i szybko. Właśnie to cechuje OxygenOS i między innymi z tego powodu ludzie wybierają markę OnePlus. Zmiany, jakie niesie ze sobą wprowadzenie ColorOS, delikatnie mówiąc, nie przypadły fanom do gustu. Ich głos sprzeciwu i wyrazy niezadowolenia w końcu dotarły do przedstawicieli OnePlus.

Kiedy ostatecznie OnePlus zrezygnuje ze swojej nakładki?

Przejście na jeden system telefonów OnePlus i Oppo, miało się odbyć w drugiej połowie 2022 roku. Na razie tak się nie stanie. Zmiany, które zaszły w nakładkach obu firm, co prawda nie będą cofane, jednak chwilowo wstrzymano dalsze prace nad połączeniem obu oprogramowań. Jednoczesna praca nad rozwojem dwóch nakładek systemowych, chociażby ze względów finansowych, wydaje się pozbawiona sensu. Na chwilę obecną nie znaleziono jednak lepszego rozwiązania.

OxygenOS jest nakładką stabilniejszą i zapewniającą większą płynność działania smartfonu niż ColorOS. Nie dziwi więc oburzenie użytkowników telefonów marki OnePlus, którzy głośno wyrażają swój sprzeciw co do zmiany. Na chwilę obecną ogłoszono, że OxygenOS nie zniknie w 2022 roku, jednak na to, co będzie później, jeszcze nie poznaliśmy odpowiedzi.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.