Zmiany w edytorze iMovie - montaż filmów nigdy nie był tak prosty i przyjemny!

Zmiany w edytorze iMovie - montaż filmów nigdy nie był tak prosty i przyjemny! (apple.com)

Edytor iMovie jest doskonale znany każdemu użytkownikowi iPhone'a. W ostatnim czasie otrzymał on kilka nowych funkcji, szczególnie przydatnych osobom, które za pośrednictwem iPhone'a przygotowują dużą ilość filmów. Nowe funkcje aplikacji zostaną udostępnione użytkownikom już w kwietniu.

Czym jest iMovie?

Według opinii wielu osób iMovie to jedna z najlepszych aplikacji do tworzenia amatorskich filmów na dowolny temat. Aplikacja sterowana jest gestami na ekranie w sposób prosty i intuicyjny. Dzięki wielu możliwościom (które są regularnie zwiększane) przy jej pomocy można tworzyć bardzo ciekawe filmy, które później bez większych trudności można wyświetlić na dużym ekranie. 

Nowy edytor

Zgodnie z zapowiedzią jedną z nowości, które mają pojawić się w edytorze iMovie jest funkcja Magic Movie. Z założenia ma zautomatyzować, a tym samym ułatwiać proces edycji filmów, który staje się prostszy, szybszy i bardziej efektywny. Jak użyć nowej funkcji? Jest to bardzo proste. Wystarczy wybrać klip/klipy z galerii, a oprogramowanie samo wytnie i zmontuje najciekawsze fragmenty. Dodatkowo dodane zostaną tytuły i przejścia zwiększające szansę na pozytywny odbiór wizualny filmu. Użytkownicy będą mieli do wyboru aż 20 różnych stylów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb. Mając na uwadze różne preferencje użytkowników, twórcy aplikacji nie zrezygnowali z możliwości ręcznej modyfikacji przygotowywanych filmów. 

Edycja filmów w iMovie
Edycja filmów w iMovie (apple.com)

Szablony

Kolejną nowością, na którą należy zwrócić uwagę, są Storyboardy, czyli po prostu gotowe szablony do przygotowania różnego typu filmów (poradniki kulinarne, filmy podróżnicze, recenzje, eksperymenty naukowe itp.). Storyboardy będą proste w zastosowaniu, a iMovie dokładnie pokaże użytkownikowi, jak krok po kroku, według prostej instrukcji może stworzyć dobrej jakości wideo.

Nowa wersja iMovie to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą bądź potrzebują szybko zmontowanego filmu, dobrej jakości, ciekawego, zachwycającego swoją grafiką i efektownymi przejściami.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.