Porady

Skorzystaj z bezpłatnej i fachowej wiedzy profesjonalistów. W tym dziale znajdziesz praktyczne i niezwykle cenne porady, dotyczące obsługi sprzętu oraz usług operatorów komórkowych. Przedstawiamy garść przydatnych informacji o urządzeniach mobilnych, które przybliżą Ci świat GSM. Sekcja zawiera podpowiedzi i wskazówki, niezbędne do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów ze smartfonami. Prezentujemy odpowiedzi na wiele pytań, które związane są z ofertami operatorów i poszczególnymi modelami telefonów.

Uważaj na oszustów oferujących wymianę karty SIM 3G!

Uważaj na oszustów oferujących wymianę karty SIM 3G!

Polscy operatorzy wzorem innych krajów rozpoczynają wyłączanie sieci 3G. Dla wielu klientów oznacza to wymianę karty SIM na nowszą, obsługującą technologię 4G/LTE lub 5G. Trzeba uważać na oszustów, którzy w tej sytuacji znaleźli sposób na wyłudzenie pieniędzy.

Katarzyna Baran 27.02.2023
Jak aktywować kartę eSIM?

Jak aktywować kartę eSIM?

Karta eSIM to prawdziwa rewolucja! eSim to następca tradycyjnych kart SIM na miarę XXI w. Ten typ karty daje Ci niezwykłą wolność i elastyczność. Aktywuj eSIM, by prowadzić aktywne życie bez ograniczeń! Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić. Przedstawiamy również, czym jest eSIM i jak działa.

Luiza Głowik 22.02.2023
Jak sprawdzić prędkość Internetu w telefonie?

Jak sprawdzić prędkość Internetu w telefonie?

Coraz więcej internautów surfuje po sieci głównie przy użyciu swojego smartfona. Stabilny dostęp do szybkiego Internetu mobilnego jest więc obecnie jednym z najważniejszych wymogów, jakie klienci stawiają dostawcom usług komórkowych. Czy sprawdziłeś/sprawdziłaś już, jak szybki jest Internet w Twoim telefonie? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Luiza Głowik 05.01.2023
TOP3 aplikacji do blokowania aplikacji w telefonie

TOP3 aplikacji do blokowania aplikacji w telefonie

Czasy, gdy telefon służył tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości minął bezpowrotnie. Obecnie smartfony służą m.in. do pracy, rozrywki i gier. Informacje przechowywane w pamięci często są wrażliwe, a ich wyciek może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje. Według danych jesteśmy coraz bardziej ostrożni i każdego roku chętniej korzystamy z programów antywirusowych także w telefonach komórkowych. Antywirus chroni naszą prywatność w sieci, ale często zapominamy o zabezpieczeniu prywatności bezpośrednio w telefonie. Z naszych urządzeń korzystają np. dzieci. Jeśli na Twoim smartfonie znajdują się poufne dane, pliki i zdjęcia, możesz zabezpieczyć je za pomocą aplikacji. Poznaj najlepsze programy zabezpieczające:

Grzegorz Maj 08.12.2022
Jak sprawdzić zasięg sieci komórkowych?

Jak sprawdzić zasięg sieci komórkowych?

Zastanawiasz się ofertę którego operatora sieci komórkowych wybrać? Jednym z parametrów, które powinieneś wziąć pod uwagę jest zasięg. To kluczowy czynnik wyboru dostawcy usług mobilnych - zwłaszcza dla ludzi mieszkających w małej miejscowości albo często podróżujących. Dowiedz się, jak samodzielnie sprawdzić zasięg sieci poszczególnych operatorów!

Luiza Głowik 05.01.2023
TOP5 telefonów z 5G do 2000 zł

TOP5 telefonów z 5G do 2000 zł

Telefon komórkowy już dawno przestał służyć tylko do wykonywania połączeń i pisania SMS-ów. Współczesnych smartfonów używamy do odtwarzania muzyki, przeglądania internetu, pracy i rozrywki. Nielimitowany dostęp do internetu mobilnego, oferowany przez sieci komórkowe, napędził rynek aplikacji mobilnych, do których niezbędny jest szybki internet. Nie tak dawno internet HSPA+ w telefonie, był drogim luksusem dla wybranych. Dziś dzięki stale rozwijającej się technologii, regularnie zwiększana jest przepustowość internetu mobilnego. Żeby wykorzystać w pełni najnowszą technologię superszybkiego internetu, Twój smartfon musi obsługiwać najnowszy standard sieci komórkowej 5G. Poniżej poznasz nasze propozycje smartfonów obsługujących technologię 5G w kwocie do 2000 zł.

Grzegorz Maj 13.10.2022