Porady

Skorzystaj z bezpłatnej i fachowej wiedzy profesjonalistów. W tym dziale znajdziesz praktyczne i niezwykle cenne porady, dotyczące obsługi sprzętu oraz usług operatorów komórkowych. Przedstawiamy garść przydatnych informacji o urządzeniach mobilnych, które przybliżą Ci świat GSM. Sekcja zawiera podpowiedzi i wskazówki, niezbędne do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów ze smartfonami. Prezentujemy odpowiedzi na wiele pytań, które związane są z ofertami operatorów i poszczególnymi modelami telefonów.

Czytnik linii papilarnych w telefonie – jak działa, czy warto?

Czytnik linii papilarnych w telefonie – jak działa, czy warto?

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić nowy smartfon bez czytnika linii papilarnych. Na telefonach obecnie przechowujemy mnóstwo dla nas ważnych informacji. Chcąc chronić swoją prywatność i dostęp do wrażliwych danych przed osobami trzecimi, większość osób ustawia blokadę wyświetlacza. Kiedyś najpopularniejsze były hasła i kod PIN, teraz jest to odcisk palca. Jak taka forma zabezpieczenia działa? Jest to rozwiązanie wygodne, ale czy także bezpieczne?

Michał Borowiec 13.07.2022
Wodoszczelny, pyłoszczelny smartfon - Rodzaje norm IP

Wodoszczelny, pyłoszczelny smartfon - Rodzaje norm IP

Smartfony służą nam obecnie praktycznie do wszystkiego. Ich wielozadaniowość sprawia, że mamy je cały czas przy sobie. Używamy ich zarówno w domu, jak i w pracy, a także podczas wypadu za miasto, czy na imprezach okolicznościowych. Wymagamy, aby nasze telefony były odporne na różne warunki atmosferyczne, gdyż potrzebujemy ich zawsze i wszędzie. Nie dziwi więc fakt, że coraz większą wagę przykładamy do tego, by nasze urządzenia były jak najbardziej wytrzymałe. Oczekujemy, żeby były zarówno wodoszczelne, jak i pyłoszczelne. Tym, co informuje nas o stopniu ochrony pod względem tych czynników, jest norma IP. Im wyższe cyfry pojawiają się przy tym oznaczeniu tym lepiej. Co jednak dokładnie one oznaczają i o czym nas informują?

Michał Borowiec 09.06.2022
Jaki iPhone wybrać? Polecane telefony Apple w 2022 roku

Jaki iPhone wybrać? Polecane telefony Apple w 2022 roku

Pomimo tego, że telefonów marki Apple wychodzi zdecydowanie mniej niż w przypadku konkurencji, to wybór modeli i tak pozostaje duży. Smartfony z logiem nadgryzionego jabłka do najtańszych nie należą, jednak w zamian otrzymujemy telefony dopracowane w każdym calu. Spośród dostępnych na rynku modeli każdy znajdzie coś dla siebie. Jedynym ograniczającym nas czynnikiem może być koszt zakupu iPhone. Warto jednak mieć na uwadze, że ceny urządzeń marki Apple długo utrzymują swoją wartość, a jakość wykonania pozwala cieszyć się telefonem nawet przez kilka lat. Dzięki temu ostatecznie koszt zakupu telefonów z systemem iOS może okazać się korzystniejszy od modeli z Androidem. Na jaki smartfon od Apple zatem warto się zdecydować w 2022 roku?

Michał Borowiec 18.08.2022
Folia ochronna a szkło hartowane

Folia ochronna a szkło hartowane

Ekran w naszych smartfonach to najbardziej narażony na czynniki zewnętrzne element. Jest najczęściej narażony na uszkodzenia, a jednocześnie najdroższy przy wymianie. Koszt jego naprawy potrafi sięgnąć ceny nowego urządzenia. Ponadto zazwyczaj nie obejmuje go gwarancja udzielana przez producenta, a koszt osobnego ubezpieczenia to niemały wydatek. Nie dziwi więc fakt, że użytkownicy smartfonów szukają innych rozwiązań. Najpopularniejszymi sposobami jest nakładanie na wyświetlacz folii ochronnej lub szkła hartowanego. Czym jednak oba sposoby ochrony się różnią i czy któryś jest lepszy?

Michał Borowiec 30.05.2022
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Praktycznie każdy, zawsze i wszędzie może nas podsłuchiwać. Obecnie nie są do tego potrzebne skomplikowane urządzenia, specjalistyczna wiedza, ani nawet fizyczny kontakt z urządzeniem. Ponadto, w czasach, kiedy telefony służą nam do wszystkiego i posiadamy na nich wrażliwe dane, zagrożeń związanych z naszą prywatnością jest o wiele więcej. Sposobów umożliwiających przechwycenie naszych rozmów jest co najmniej kilka.

Michał Borowiec 16.03.2022
Znajdź mój telefon

Znajdź mój telefon

Nie ma chyba osoby, której nie zdarzyłoby się gdzieś zgubić telefonu, zapominając o miejscu, w którym został położony. Na szczęście dziś w prosty sposób można odnaleźć zgubę. Wystarczy skorzystać z nowej funkcji oferowanej przez Google ''znajdź mój telefon'' (dostępnej na system Android i na iPhone'y). To dobra, skuteczna i co najważniejsze bezpieczna opcja niewymagająca instalacji dodatkowych aplikacji.

Monika Olszewska 15.03.2022