Porady

Skorzystaj z bezpłatnej i fachowej wiedzy profesjonalistów. W tym dziale znajdziesz praktyczne i niezwykle cenne porady, dotyczące obsługi sprzętu oraz usług operatorów komórkowych. Przedstawiamy garść przydatnych informacji o urządzeniach mobilnych, które przybliżą Ci świat GSM. Sekcja zawiera podpowiedzi i wskazówki, niezbędne do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów ze smartfonami. Prezentujemy odpowiedzi na wiele pytań, które związane są z ofertami operatorów i poszczególnymi modelami telefonów.

Czy można prowadzić skuteczną sprzedaż przez internet mając do dyspozycji wyłącznie telefon?

Czy można prowadzić skuteczną sprzedaż przez internet mając do dyspozycji wyłącznie telefon?

Sprzedawanie towarów to dziś jedna z najpopularniejszych form zarabiania, tym bardziej że nowoczesne technologie umożliwiają wykonywanie tego zadania z dowolnego miejsca. Sprzedażą zajmują się zarówno duże firmy, międzynarodowe korporacje, jak i pojedyncze jednostki, które chcą w ten sposób dokładać się do budżetu domowego. Dziś, by prowadzić skuteczną sprzedaż, wystarczy posiadać nowoczesny smartfon.

Monika Olszewska 29.04.2022
Czy 4G to to samo co LTE? I jak wypada ona na tle sieci 5G?

Czy 4G to to samo co LTE? I jak wypada ona na tle sieci 5G?

Obecnie sieć czwartej generacji, czyli 4G to standard. Ciężko sobie obecnie wyobrazić korzystanie z internetu bez standardu przesyłania danych LTE. Co jednak tak naprawdę kryje się pod tymi oznaczeniami? Co zapewnia i jak działa sieć 4G LTE? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, a ponadto przyjrzymy się, jak wypada ona na tle sieci 5G.

Michał Borowiec 09.06.2022
Smartfony przyszłości - jak będą wyglądać i na co będzie je stać?

Smartfony przyszłości - jak będą wyglądać i na co będzie je stać?

O ile zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tradycyjnej budowy smartfonów, o tyle nowoczesne modele coraz częściej pojawiające się na rynku pozwalają nam na dość śmiałe tezy, jak będą wyglądać smartfony przyszłości. Już teraz zdarzają się egzemplarze zdecydowanie przykuwające wzrok. Jednym z nich jest Cyrcle Phone 2.0. Czy przyszłość rozpoczyna się już dziś?

Katarzyna Baran 22.04.2022
Aparat w telefonie - co warto o nim wiedzieć

Aparat w telefonie - co warto o nim wiedzieć?

Decydując się na dany model smartfona, jednym z kluczowych czynników, który bierzemy pod uwagę, jest jakość robionych przez niego zdjęć. Co jednak wpływa na to, jakie zdjęcia uda nam się nim zrobić? Do czego służą wybrane funkcje aparatu w telefonie? Wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat, znajdziesz w tym artykule.

Michał Borowiec 14.07.2022
Gorilla Glass - co to jest i jak chroni ekran smartfona?

Gorilla Glass - co to jest i jak chroni ekran smartfona?

Ekran smartfona jest najbardziej wrażliwą częścią telefonu - jest szczególnie narażony na zarysowania, czy pęknięcia. Uszkodzenia wyświetlacza utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają korzystanie z urządzenia, a wymiana ekranu jest sporym wydatkiem. Jednym ze sposobów zwiększenia ochrony szkła telefonu jest zastosowanie Gorilla Glass.

Katarzyna Baran 30.05.2022
Czytnik linii papilarnych w telefonie – jak działa, czy warto?

Czytnik linii papilarnych w telefonie – jak działa, czy warto?

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić nowy smartfon bez czytnika linii papilarnych. Na telefonach obecnie przechowujemy mnóstwo dla nas ważnych informacji. Chcąc chronić swoją prywatność i dostęp do wrażliwych danych przed osobami trzecimi, większość osób ustawia blokadę wyświetlacza. Kiedyś najpopularniejsze były hasła i kod PIN, teraz jest to odcisk palca. Jak taka forma zabezpieczenia działa? Jest to rozwiązanie wygodne, ale czy także bezpieczne?

Michał Borowiec 13.07.2022