Nadchodzi seria Xiaomi 12s

Nadchodzi seria Xiaomi 12s (Xiaomi)

Dobra informacja dla miłośników chińskiej marki Xiaomi! Seria 12S dostępna będzie w sprzedaży już niebawem. Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, iż seria 12S będzie ulepszoną wersją flagowych Xiaomi 12 mających swoja premierę na rynku stosunkowo niedawno. Co ciekawe, to nie jedyna nowość od chińskiego producenta, gdyż zapowiadana jest również nowa generacja składanego smartfona ze stajni Xiaomi.

Xiaomi 12S

Do jednej z najważniejszych zmian obecnych na pokładzie nowej serii Xiaomi 12S bez wątpienia należy zastosowanie procesora Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Producent zapewnia, iż będzie on obecny praktycznie w każdym z modeli tej serii. Nie ulega wątpliwości, że procesor ten zapewni urządzeniu większą wydajność niż w przypadku poprzednika, ograniczając też znany już problem znacznego przegrzewania się.

Nie należy się jednak spodziewać przełomu jeśli chodzi o ekrany. W dalszym ciągu stanowić je będą ekrany AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jak na razie Xiaomi wstrzymuje się z podaniem informacji na temat zastosowanych w serii 12S aparatów. Zapewne nadal będzie to potrójna jednostka z matrycą wzbogaconą optyczną stabilizacją obrazu oraz rozdzielczością 108 MPix, w której zastosowana zostanie jedynie poprawka software’owa.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie baterie zasilą serię Xiaomi 12S. Na pewno jednak będą one posiadały możliwość szybkiego ładowania na poziomie 67 W. 

Nowy, składany smartfon

Z przecieków dotyczących serii 12S możemy dowiedzieć się o nowym, składanym smartfonie Xiaomi. Mowa o modelu Mix Fold 2. Wedle dostępnych informacji model ten będzie obsługiwany procesorem Snapdragon 8 Gen 1 oraz drugą generacją procesora obrazu Surge C1. Wiele wskazuje na to, iż smartfon ten będzie posiadał niemal identyczny układ aparatów jak w serii Xiaomi 12 Ultra. 

Xiaomi Mi Fold 2
Xiaomi Mi Fold 2

Jak dotąd brak oficjalnej informacji na temat premiery serii 12S. Według najlepiej poinformowanych źródeł najprawdopodobniej nastąpi ona już w czerwcu bieżącego roku, a smartfony serii Xiaomi 12S dostępne będą w wersji globalnej.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.