Samsung Galaxy A13 5G – polska premiera

Samsung Galaxy A13 5G – polska premiera (Samsung)

Pod marką Samsung Galaxy południowokoreańska grupa elektroniczna Samsung Electronics sprzedaje swoje smartfony. Klasy urządzeń różnią się wyposażeniem, wielkością wyświetlacza czy wbudowanymi procesorami. Domyślnym systemem operacyjnym dla urządzeń Samsung Galaxy jest Android. W tym celu urządzenia Galaxy posiadają własny interfejs użytkownika.

Samsung Galaxy A13 5G - dane techniczne

Samsung Galaxy A13 5Gposiada systemy GSM, HSPA, LTE, 5G. Data oficjalnej premiery to 02 grudnia 2021 r. Do sprzedaży w Polsce trafił całkiem niedawno – na początku czerwca tego roku. Samsung Galaxy A13 5G ma preinstalowany system operacyjny Android 11, preinstalowany interfejs użytkownika (UI) oraz procesor Octa-core (2x2,2 GHz Cortex-A76 i 6x2,0 GHz Cortex-A55), 64GB pamięci wewnętrznej RAM. Został wyposażony w chipset MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (7 nm). Rozmiar głównego wyświetlacza wynosi 6,5 cala, 102,0 cm2, a jego rozdzielczość to 720 x 1600 pikseli, stosunek 20:9. Gęstość pikseli wynosi około 270 ppi. Ekran zajmuje około 81,1% całej powierzchni urządzenia, to bardzo dobry wynik (więcej o tym, co oznaczają poszczególne parametry techniczne poczytasz na Jaki smartfon wybrać? 5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę).

Samsung Galaxy A13 5G w Polsce dostępny jest także w kolorze białym
Samsung Galaxy A13 5G w Polsce dostępny jest także w kolorze białym

Samsung Galaxy A13 5G oferuje najbardziej kompletny pakiet spośród wszystkich dotychczasowych urządzeń z serii A10, ale robi to za opłatą. Dodanie 5G zapewnia lepszą żywotność niż poprzednie modele, jest potężniejsze niż kiedykolwiek, a główny aparat 50MP w dobrym oświetleniu oferuje przyjemne zdjęcia (przeczytaj więcej na Czy 4G to to samo co LTE? I jak wypada ona na tle sieci 5G?). Występuje jednak brak ulepszeń w kamerach peryferyjnych i brak ultra szerokiego kąta widzenia, a słaby wyświetlacz i nijaki design to raczej nie powód do znacząco wyższej ceny. Lepiej byłoby pominąć 5G i wprowadzić ulepszenia do reszty pakietu, aby uczynić Galaxy A13 5G lepszym ogólnym smartfonem startowym. No, ale nowość, to nowość.

Galaxy A13 5G nie oferuje wielu niespodzianek, dobrych lub złych. Za swoją cenę jest to niezawodne urządzenie o dobrej wydajności, solidnej żywotności baterii i przyzwoitym aparacie. Nic z tego nie jest zaskoczeniem, ponieważ Samsung produkuje wiele tego rodzaju telefonów i jest to coś, w czym firma jest bardzo dobra.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.