Porady

Skorzystaj z bezpłatnej i fachowej wiedzy profesjonalistów. W tym dziale znajdziesz praktyczne i niezwykle cenne porady, dotyczące obsługi sprzętu oraz usług operatorów komórkowych. Przedstawiamy garść przydatnych informacji o urządzeniach mobilnych, które przybliżą Ci świat GSM. Sekcja zawiera podpowiedzi i wskazówki, niezbędne do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów ze smartfonami. Prezentujemy odpowiedzi na wiele pytań, które związane są z ofertami operatorów i poszczególnymi modelami telefonów.

Jak przenieść numer do innego operatora sieci komórkowej?

Jak przenieść numer do innego operatora sieci komórkowej?

Jeszcze kilkanaście lat wstecz przeniesienie numeru do innego operatora sieci komórkowej wiązało się z zakupem nowej karty SIM, a co za tym idzie - zmianą dotychczasowego numeru. Niestety niosło to ze sobą sporo komplikacji - trzeba było poinformować całą rodzinę i znajomych o posiadaniu nowego numeru. Aktualnie przeniesienie numeru telefonu do innego operatora sieci komórkowej nie stanowi żadnego problemu. Konkurencja na rynku jest spora, więc każdy może wybrać ofertę najlepszą dla siebie. Jak przenieść numer bez jego zmiany do innego operatora?

Piotr Baran 09.06.2022
Zdjęcie prezentacyjne artykułu Jak dbać o smartfon? O czym pamiętać?

Jak dbać o smartfon? O czym pamiętać?

Wraz z upływem czasu na telefonie pojawiają się ślady jego użytkowania. Bateria zaczyna rozładowywać się szybciej, telefon nie działa już tak sprawnie, jak na początku, a aplikacje się zawieszają. Niestety najczęściej winowajcami takiej sytuacji są sami użytkownicy smartfonów, którzy nie dbają o nie tak, jak należy. O czym warto pamiętać, aby telefon działał bezawaryjnie i służył nam jak najdłużej?

Piotr Baran 06.02.2022
Zalany telefon – czy można go uratować przed zniszczeniem?

Zalany telefon – czy można go uratować przed zniszczeniem?

Czasem wystarczy chwila nieostrożności czy nieuwagi, aby telefon został zalany cieczą. Choć większość urządzeń niezbyt dobrze znosi kontakt z wilgocią, przede wszystkim nie należy popadać w panikę i podejść do kwestii ratowania telefonu ze spokojem (na tyle, na ile jest to możliwe) i zdrowym rozsądkiem. Osuszanie telefonu można wykonać samodzielnie, choć często najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w serwisie.

Piotr Baran 09.06.2022
Jaki smartfon wybrać? 5 porad, które pomogą dokonać najlepszego wyboru

5 porad, które pomogą dokonać najlepszego wyboru smartfona (2021)

Wybór smartphone'a w dzisiejszym świecie wbrew pozorom nie jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, różniących się między sobą nie tylko wielkością, masą i estetyką, ale również parametrami technicznymi. O czym warto pamiętać wybierając telefon komórkowy? Oto 5 porad, które mogą znacznie ułatwić podjęcie decyzji.

Piotr Baran 05.07.2022
Zdjęcie prezentacyjne artykułu - Różne sposoby łączności komputera z telefonem

Różne sposoby łączności komputera z telefonem

Opierając się na własnych doświadczeniach, testowaniu różnych sposobów łączności telefonu z komputerem można spokojnie zauważyć nowe pomysły świata techniki.

Max007 27.04.2008
Zdjęcie prezentacyjne artykułu Tworzenie motywu w programie SDTE

Tworzenie motywu w programie SDTE

W tym poradniku opisze, jak można w prosty sposób zrobić motyw w programie SDTE. Myślę, że mój Art się przyda, gdyż dużo osób na forum oto pyta. 

m@teo 14.04.2022