Plus wprowadza innowacyjne startery na kartę

Plus wprowadza innowacyjne startery na kartę (Plus)

Już od jakiegoś czasu w salonach największych polskich operatorów można wymienić fizyczną kartę SIM na wirtualną. Od teraz w Plusie będzie można zakupić gotowy starter z kartą eSIM.

Kod QR zamiast fizycznej karty SIM

Karta eSIM to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie. Zamiast wkładania do telefonu fizycznej karty wystarczy stworzyć wirtualny profil na urządzeniu, które obsługuje tę technologię (ma wbudowany chip). Listę takich urządzeń oraz więcej informacji o eSIM znajdziesz w artykule Jak aktywować kartę eSIM?

Plus jako pierwszy operator w Polsce wprowadza sprzedaż starterów na kartę z eSIM. Startery te będą dostępne w salonach sprzedaży Plusa oraz w wybranych kioskach Inmedio na dworcach i lotniskach. Koszt takiego startera to 15 zł. Kwota ta od razu zasili konto użytkownika i będzie można ją wydać na połączenia, SMSy, MMSy lub zakup pakietów. Dodatkowo klienci otrzymają na start 30 GB internetu do wykorzystania przez 15 dni. Po doładowaniu konta kwotą 30 zł, klienci dostaną kolejną paczkę 30 GB do wykorzystania przez rok. 

Jak aktywować kartę eSIM w Plusie?

Instrukcja aktywacji karty eSIM w Plus
Instrukcja aktywacji karty eSIM w Plus

Aktywacja karty po zakupie starteru jest bardzo prosta. Przede wszystkim należy upewnić się, że posiadany telefon obsługuje technologię eSIM i ma dostęp do internetu. Następnie należy zeskanować kod QR umieszczony na starterze i wpisać podany kod PIN. Czasem może wystąpić konieczność zrestartowania telefonu.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.