TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń

TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń (pixaby)

Niechciane połączenia - któż z nas nie mierzy się z tym problemem? Osób, z którymi raczej nie chcielibyśmy rozmawiać, może być wiele - począwszy od natrętnych telemarketerów, poprzez osoby, z którymi w danym momencie (lub w ogóle) nie chcemy mieć kontaktu, a skończywszy na oszustach, liczących na łatwy zarobek kosztem naiwnych. Najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno: zablokować numery telefonów, których właścicielom do powiedzenia mamy tylko: "Nie chce mi się z tobą gadać!".

W świecie smartfonów odpowiedzią na  niemal każdy problem jest dedykowana aplikacja

Tak też jest z blokowaniem niechcianych numerów. Deweloperzy oprogramowania na urządzenia mobilne przygotowali szereg aplikacji do blokowania niepożądanych numerów.

Dzwoni do Ciebie podejrzany numer? Sprawdź go na Kto dzwonił?

Najlepsze aplikacje do blokowania numerów - ranking

Które aplikacje blokujące są obecnie najlepsze? Sporządziłam listę pięciu moich osobistych faworytów!

Odebrać telefon?

Już nazwa tej aplikacji jest strzałem w dziesiątkę. Zalety "Odebrać telefon?" nie kończą się jednak jedynie na wpadającym w ucho tytule. Aplikacja cieszy się zasłużenie opinią jednego z najlepszych i najskuteczniejszych programów do blokowania niechcianych połączeń.

Aplikacja opiera się na innowacyjnej zasadzie ciągłej wymiany informacji pomiędzy członkami społeczności jej użytkowników. Dzięki współdzieleniu informacji o natrętnych lub podejrzanych numerach telefonicznych obszerna baza danych aplikacji jest ciągle wzbogacana - a algorytmy "Odebrać telefon?" potrafią automatycznie rozpoznać i zablokować niebezpieczne i niepożądane numery.

Aplikacja wyróżnia się ponadto prostym i przejrzystym interfejsem i tym, że może sprawnie działać również w trybie offline.

Truecaller

Truecaller to inna doskonała aplikacja antyspamowa w komunikacji mobilnej. Do korzystania z niej konieczne jest co prawda założenie konta i oglądanie wyświetlanych przez nią reklam - ale z drugiej strony dzięki temu korzystanie z programu jest całkowicie darmowe.

Truecaller jest prosty w obsłudze i niebywale funkcjonalny. Nie tylko automatycznie rozpoznaje i blokuje natarczywe numery telefoniczne, ale nawet SMSy; potrafi też samodzielnie blokować numery zastrzeżone. Truecaller można wykorzystać do poprawy jakości działania takich popularnych komunikatorów, jak WhatsApp, Telegram czy Viber (Truecaller potrafi w nich zidentyfikować i zablokować potencjalnie niebezpiecznych użytkowników).

Hiya

Hiya to powiew świeżości w świecie aplikacji blokujących. Program ten zadebiutował stosunkowo niedawno, ale już zdążył zdobyć sobie serca wielu użytkowników smartfonów. Oraz inżynierów Samsunga - Hiya jest preinstalowana w niektórych nowszych modelach telefonów koreańskiej firmy jako funkcja wbudowana w system.

Aplikacja pozwala zidentyfikować numer, nawet jeśli nie jest on zapisany w kontaktach (dotyczy to przede wszystkim firm). Hiya pozwala też na stworzenie własnej czarnej listy numerów. Można dodawać do niej nie tylko pełne numery, ale również te zaczynające się od określonego ciągu cyfr (co pozwala np. zablokować połączenia zagraniczne).

Jedną z niewielu wad tego programu jest to, że jego interfejs wciąż nie został przetłumaczony na polski.

Hiya dostarcza aplikację Smart Call wbudowaną w telefonach Samsung Galaxy
Hiya dostarcza aplikację Smart Call wbudowaną w telefonach Samsung Galaxy (fot. samsung)

Call Blocker

Aplikacja prosta, szybka i bardzo wydajna - choć raczej dla użytkowników, którym wystarczą tylko podstawowe funkcje. Pozwala stworzyć czarną i białą listę numerów i oferuje kilka typów blokowania:

  • blokowanie tylko nieznanych numerów,
  • blokowanie numerów z czarnej listy,
  • blokowanie wszystkich numerów poza tymi z białej listy,
  • blokowanie wszystkich numerów poza tymi z białej listy i zapisanymi na liście kontaktów,
  • pełna blokada wszystkich numerów.

Mr. Number

Mr. Number to sprawna aplikacja do wyszukiwania numerów i blokowania połączeń spamowych. Jest doskonałym narzędziem do grupowego blokowania (umożliwia zablokowanie m.in. połączeń z określonych krajów, obszarów geograficznych i regionów Polski). Jest uważana za szczególnie dobrą broń na telemarketerów - pozwala wyszukać właściciela niemal każdego numeru.

Mr. Number ostrzega również przed połączeniami od potencjalnych oszustów.

Czy ten dżentelmen może mieć wady? Chociaż ogólnie jest to świetna aplikacja to trzeba wiedzieć, że korzystanie z niej jest płatne (obowiązuje opłata subskrypcyjna). Przed ściągnięciem tego programu warto więc zastanowić się, czy równie dobrym rozwiązaniem problemu niechcianych połączeń nie okaże się darmowa aplikacja blokująca.

A co, jeśli nie chcę ściągać na swój telefon żadnych nowych aplikacji?

Nie wszyscy (np. z braku miejsca na dysku urządzenia) chcą pobierać na swoje smartfony dodatkowe aplikacje do blokowania numerów. Czy takie osoby muszą pogodzić się z tym, że będą wielokrotnie otrzymywać telefony z niepożądanych (lub nawet niebezpiecznych) numerów?  Na szczęście nie!

Istnieją sposoby na blokowanie niepożądanych numerów bez użycia dedykowanych aplikacji. Można zablokować wybrane numery przy użyciu funkcji wbudowanych w systemy operacyjne lub u swojego operatora telekomunikacyjnego. Więcej informacji na ten temat możesz przeczytać w artykule Jak zablokować niechciany numer telefonu? oraz Jak się pozbyć nękających telemarketerów?

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.