Tag - USB

USB OTG - czy warto mieć to w telefonie?

USB OTG - czy warto mieć to w telefonie?

Najnowsze rozwiązania pozwalają nam za pomocą dwukierunkowej komunikacji podłączyć smartfon, czy tablet do innego urządzenia. Adapter USB OTG może służyć między innymi do podłączenia myszy, klawiatury, aparatu, drukarki, laptopa, komputera, czy nawet lampki LED.

Katarzyna Baran 15.08.2022
Od kiedy USB-C będzie obowiązkowe dla wszystkich urządzeń w Unii Europejskiej?

Od kiedy USB-C będzie obowiązkowe dla wszystkich urządzeń w Unii Europejskiej?

W końcu udało się coś, co Unia Europejska planowała już od dawna, jednak wprowadzenie tego w życie było naprawdę problematyczne. Otóż już niedługo w większości urządzeń mobilnych konieczne stanie się zastosowanie portu USB typu C. Dla wielu producentów może być to zadanie dość problematyczne - jak się okazuje, powodów do zadowolenia z tego faktu nie ma przede wszystkim firma Apple. Co ciekawe, plany ujednolicenia portu USB pojawiały się już od 2012 roku, jednak dopiero teraz udało się o nich zdecydować.

Monika Olszewska 21.06.2022
Rodzaje USB w smartfonach

Rodzaje USB w smartfonach

USB to najpopularniejsze i najchętniej wykorzystywane złącze elektroniczne służące do komunikacji komputera ze smartfonem, a także ładowania telefonu. Mimo wprowadzonej kilka lat temu standaryzacji, na rynku nadal dostępne są różne typy złącz. Na czym polega zatem różnica między nimi i jakie są ich rodzaje?

Michał Borowiec 17.08.2022
Zdjęcie prezentacyjne artykułu - Różne sposoby łączności komputera z telefonem

Różne sposoby łączności komputera z telefonem

Opierając się na własnych doświadczeniach, testowaniu różnych sposobów łączności telefonu z komputerem można spokojnie zauważyć nowe pomysły świata techniki.

Max007 27.04.2008