Zakupy dzisiaj robi się przez telefon

Zakupy dzisiaj robi się przez telefon (freepik)

Obecnie smartfony służą nam praktycznie do wszystkiego. Nie inaczej jest w przypadku zakupów. Sprzedawcy o tym wiedzą i swoje strony dostosowują do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Ponadto wielu z nich tworzy dedykowane aplikacje zakupowe. Od czego jednak zależy jakość naszego zadowolenia z zakupów robionych przez telefon?

Wyświetlacz – jeżeli nie chcesz niespodzianki przy otwieraniu paczki

Przeglądając oferty sklepów oraz produkty sprzedawane przy pomocy aplikacji, czy mediów społecznościowych często zastanawiamy się, jak dany artykuł wygląda naprawdę. Oglądamy tylko piękne zdjęcie, ale czy dana rzecz wygląda tak również w rzeczywistości? Produkt, jaki zamówimy, może się różnić od tego na stronie, zwłaszcza jeżeli mamy słabej jakości wyświetlacz.

Chodzi głównie o kolor zakupionego przedmiotu. Będzie to miało tym większe znaczenie, jeżeli chodzi o zakupy z kategorii moda lub wystrój wnętrz i dekoracje. Przeglądając zdjęcia produktów na ekranie wykonanym w starszej technologii, barwy mogą być przekłamane, ich nasycenie niedostateczne, a słaby kontrast powoduje różny kolor w zależności od kąta patrzenia.

Najbardziej zbliżony wygląd i kolor produktu będziemy w stanie dostrzec na ekranach wykonanych w technologii AMOLED. Dzięki niej kolory będą odpowiednio nasycone, zbliżone do rzeczywistych, a samo zdjęcie będzie ostre i szczegółowe.

Procesor i pamięć RAM

Przeglądając sklepy internetowe i aplikacje zakupowe musimy wziąć pod uwagę, że mają one tysiące produktów. Każdy przedmiot to duża ilość zdjęć, treści, a nawet materiałów wideo. Do tego w tle działają inne aplikacje. Chcąc, aby oferta szybko się ładowała i żebyśmy nie musieli tracić zbyt dużo czasu, potrzebna jest nam odpowiednia moc obliczeniowa.

Zależy ona od tego, jaki procesor posiadamy w smartfonie oraz ile mamy w nim pamięci RAM. Chcąc komfortowo robić zakupy online i nie irytować się podczas tego procesu powinniśmy zwrócić uwagę na te czynniki. To, jak wygodne, szybkie i płynne one będą, zależy od kilku rzeczy, jednak pamięć tymczasowa i procesor są tutaj kluczowe.

Ze względów bezpieczeństwa dobrze jest korzystać z dedykowanych aplikacji zakupowych
Ze względów bezpieczeństwa dobrze jest korzystać z dedykowanych aplikacji zakupowych

Przeglądarka i zabezpieczenia

Podczas robienia zakupów przez internet dokonując płatności, podajemy dane swojej karty lub logujemy się do banku. Warto pamiętać, że oszuści chcą wykorzystać naszą nieuwagę. Aby zminimalizować zagrożenia, warto korzystać tylko z oficjalnych sklepów i aplikacji. Do zakupów warto wykorzystywać tylko zaufaną przeglądarkę i upewnić się, że w pasku adresu jest zielona kłódka.

Równie ważne jest, jak najczęstsze aktualizowanie oprogramowania i aplikacji. Nie każdy producent regularnie dostarcza łatki bezpieczeństwa dla swoich urządzeń. Ponadto robi to tylko przez określony czas. Używając smartfona do zakupów, warto wybrać takiego producenta telefonów, który świadczy swoje wsparcie w tej kwestii jak najdłużej.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.