Najdroższe telefony na świecie

Najdroższe telefony na świecie

Ceny najdroższych telefonów na świecie znacząco przewyższają te najnowszych modeli Samsungów, czy iPhone’ów. Nie dzieje się tak jednak za sprawą najnowocześniejszych, niedostępnych dla zwykłych konsumentów technologii. Co zatem wpływa na ich niebotyczną wartość? Są to edycje limitowane, do których wykończenia posłużyły m.in. złoto i diamenty. Któremu zatem telefonowi przypadło zaszczytne pierwsze miejsce pod względem wartości?

Jaki jest najdroższy telefon na świecie?

Tytuł najdroższego telefonu na świecie bezsprzecznie przypada wartemu 48,5 miliona dolarów modelowi Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond. Kosmiczną cenę zawdzięcza sporej wielkości różowemu diamentowi na pleckach smartfona oraz obudowie wykonanej z 24-karatowego złota i platyny. Jest dziełem luksusowej amerykańskiej firmy Falcon Luxury i został zaprojektowany w 2014 roku.

W skład tej bajecznej kolekcji wchodzą jeszcze, przyozdobione już innym diamentem, Orange Diamond wyceniany na 42,5 miliona dolarów oraz Blue Diamond, którego cena to 32,5 miliona dolarów. Nie licząc tego luksusowego wykończenia smartfony to zwykłe modele Apple iPhone 6 posiadające 1GB RAM-u, ekran wykonany w technologii IPS 4,7″ z procesorem A8 oraz dwoma aparatami, tylnym o rozdzielczości 8 Mpix i przednim 1,2 Mpix.

Najdroższe smartfony
Najdroższe smartfony - Falcon Supernova iPhone 6

Schodząc nieco na ziemię, przyjrzyjmy się najdroższym telefonom dostępnym w masowej sprzedaży. Ich ceny też nie należą do najniższych, jednak przynajmniej w teorii, może sobie na nie pozwolić każdy śmiertelnik.

Jaki jest najdroższy iPhone?

Obecnie jest to iPhone 13 Pro Max w wersji z pamięcią wewnętrzną 1 TB. Jego wartość waha się aktualnie w granicy 8 200 złotych. W tej cenie otrzymujemy smartfon z 6,7-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2778 x 1284px. Za pracę telefonu odpowiada Chip A15 Bionic i 6 GB RAM.

Za zdjęcia i nagrywanie wideo odpowiedzialny jest układ 3 aparatów 12 Mpix. Uwagę zwraca szczególnie obiektyw ultraszerokokątny posiadający potężny autofokus z minimalną odległością ostrzenia wynoszącą jedynie 2 cm. Telefon posiada również technologię 5G oraz umożliwia korzystanie z e-sim. Warto dodać, że pomimo sporej kwoty, jaką trzeba wydać na ten smartfon, w zestawie nie znajduje się ładowarka. Mimo stale rosnących cen urządzeń to właśnie Apple w 2020 roku zapoczątkowało tego typu oszczędności (tutaj możesz przeczytać o tym więcej).

Jaki jest najdroższy Samsung?

Najdroższym modelem należącym do rodziny Samsunga jest Galaxy Z Fold 3 w wariancie 12/512 GB. Obecnie można go kupić za około 8 800 zł. Niewątpliwie za wysoką cenę odpowiada fakt, iż smartfon jest rozkładany. Wyświetlacz o rozdzielczości 2208 × 1768px, który został wykonany w technologii Amoled po otworzeniu ma 7,6 cali. Ponadto telefon ma ekran zewnętrzny chroniony technologią Gorilla Glass (przeczytaj więcej o Gorilla Glass). Ramka obudowy i zawias zostały natomiast wykonane ze wzmocnionego aluminium.

Galaxy Z Fold 3 - najdroższy z Samsungów
Galaxy Z Fold 3 - najdroższy z Samsungów

Niesamowitą szybkość działania i płynną pracę zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G. Do robienia zdjęć bez potrzeby jego rozkładania, zastosowano obiektyw 10 MP wspierany przez sztuczną inteligencję. Natomiast z tyłu posiadamy trzy 12 MP aparaty. Główny posiadający optyczną stabilizację obrazu, teleobiektyw z OIS, a także 2-krotnym zoomem oraz obiektyw ultraszerokokątny.

Chociaż posiada on odporność na wodę i zachlapania, ze względu na swoją złożoną konstrukcję, nie ma zabezpieczenia przed piaskiem, czy kurzem. Może to trochę dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę jego cenę. To można jeszcze zrozumieć ze względu na nietypową i nadal eksperymentalną konstrukcję, jednak podobnie jak w przypadku najnowszych telefonów Apple iPhone, może szokować brak ładowarki w zestawie.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.