Ciekawostki ze świata GSM - czerwiec 2022

Ciekawostki ze świata GSM - czerwiec 2022 (Unsplash)

Co się działo w świecie GSM w tym miesiącu? Zapraszamy na przegląd najnowszych wiadomości!

Dobra wiadomość po dziesięciu latach starań

Parlament i rządy państw nareszcie uzgodniły, że od połowy 2024 roku w całej UE powinien obowiązywać tylko jeden standardowy kabel do ładowania wszystkich urządzeń cyfrowych. Tylko laptopy potrzebują trochę więcej czasu. Dobre i to.

Xiaomi jest w świetnej formie

W 2021 roku producent smartfonów wypełnił lukę po dotkniętym amerykańskimi sankcjami konkurencyjnym przedsiębiorstwie Huawei. Czy nowy flagowiec 12 Pro będzie kontynuował ten sukces?

Xiaomi 12 Pro
Xiaomi 12 Pro

Xiaomi zyskało reputację w ostatnich latach jako dostawca szczególnie tanich smartfonów. Nawet topowe modele chińskiego producenta pozostały znacznie poniżej progu 1000 euro. Ale czasy się zmieniają: wszystko staje się coraz droższe, w tym obecny topowy model Xiaomi 12 Pro. Jest to jeden ze smartfonów, które są obecnie wyposażone w najpotężniejszy procesor mobilny dla urządzeń z systemem Android, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Xiaomi umieściło wysokowydajny system w szlachetnej obudowie z lekko zaokrąglonymi krawędziami. Wszystko tutaj wydaje się spójne. Urządzenie dobrze leży w dłoni. Aksamitny tył obudowy jest niewrażliwy na odciski palców. Pamięć główna (RAM) ma osiem lub dwanaście gigabajtów (GB) do wyboru, a Xiaomi wymaga aż 100 euro więcej za wariant dwunastu GB. Jest to znacznie tańsze w przypadku innych modeli Xiaomi. W teście porównawczym "PCMark" Xiaomi 12 Pro osiągnął ponad 13 000 punktów, a tym samym plasuje się na samej górze najlepszych wyników.

Apple przebudował podstawowy iPhone SE

Urządzenie otrzymało turbo 5G i dostaje procesor, z którym pozostawia za sobą całą konkurencję Androida. Ale to pracuje w naprawdę stareńkim pudełku. Czy to naprawdę dobry wybór?

Trzecia generacja iPhone ‘a SE, którą Apple zaprezentował w marcu tego roku, jest czymś doprawdy niezwykłym: łączy najszybszy mikroprocesor Apple A15 Bionic z przestarzałym designem, który prawie nie różni się od wyglądu iPhone ‘a 6 z 2014 roku. Oczywiście Apple nigdy by tego nie powiedział, a więc raczej mówi o "kultowym designie". W porządku. Tradycyjna obudowa SE. Oczywiście może to być również zaletą. Na przykład, jeśli przełączysz się z iPhone ‘a SE (2020) lub iPhone ‘a 8 (2017) na nowe urządzenie, można nadal używać starych akcesoriów, takich jak etui lub uchwyty.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.