Jak nagrać ekran w smartfonie?

Jak nagrać ekran w smartfonie? (Apple)

Na smartfonie można nie tylko robić zrzuty ekranu (screenshoty), ale również rejestrować do późniejszego odtworzenia, na nim samym lub innym urządzeniu, np. filmy z ekranu wraz z dźwiękiem. W systemie iOS funkcja ta jest już zintegrowana, natomiast użytkownicy urządzeń z systemem Android muszą korzystać z dodatkowego programu, zależnie od modelu smartfonu.

Nagrywanie ekranu systemu Android za pomocą programu AZ Screen Recorder

Jest sporo dostępnych darmowych programów. Jednym z nich jest "AZ Screen Recorder", którym możesz nagrywać wszystko, co dzieje się na ekranie Twojego smartfonu z systemem Android. Nie są do tego wymagane uprawnienia roota, ale do działania na urządzeniu potrzebny jest system Android w wersji co najmniej 5.0 (Lollipop).

  1. Pobierz program "AZ Screen Recorder" z Google Play Store i uruchom aplikację.
  2. Po lewej stronie pojawi się teraz menu sterowania.
  3. Za pomocą ikony kamery rozpoczynasz nagrywanie ekranu (nagrywanie odbywa się w skali 1:1), możesz nagrywać ekran główny, a także wszystkie aplikacje i gry. Otwórz ustawienia za pomocą przycisku z prostokątami. Kliknij aplikację fotograficzną, jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu. Za pomocą ikony kamery oznaczonej jako "Na żywo" można także przesyłać filmy bezpośrednio do Internetu przez serwisy Facebook, YouTube lub Twitch.
  4. W ustawieniach można wprowadzać różne zmiany. Można na przykład ustawić rozdzielczość lub liczbę klatek na sekundę dla nagrań albo dostosować prędkość i orientację.
  5. Przycisk sterowania nagrywaniem jest ukryty w prawym górnym rogu. Stuknij go raz, aby stał się widoczny z przerywaną ramką i uruchomił "Szufladę powiadomień" (Notification Drawer). Za jego pomocą można na przykład wstawiać tekst do filmów wideo lub upiększać je własnymi rysunkami.
  6. Następnie zakończ nagrywanie, klikając dwukrotnie przycisk sterowania nagrywaniem, lub zatrzymaj lub wstrzymaj go za pomocą paska stanu. W tym miejscu znajduje się również symbol folderu ("Galeria"), za pomocą którego można uzyskać bezpośredni dostęp do nagrań, które zostały już wykonane.
Aplikacje do nagrywania ekranu dostępne w GooglePlay
Aplikacje do nagrywania ekranu dostępne w GooglePlay

Nagrywanie ekranu telefonu komórkowego z systemem iOS

Posiadacze urządzeń Apple z systemem iOS 11 lub nowszym mogą tworzyć nagrania ekranu za pomocą wbudowanych narzędzi.

  1. Otwórz ustawienia iPhone ‘a, iPada lub iPoda Touch i wybierz "Centrum sterowania -> Dostosuj elementy sterujące".
  2. W tym miejscu znajduje się opcja "Nagrywanie ekranu" lub " Screen Recording". Kliknij zielony znak plusa znajdujący się obok komendy.
  3. Teraz przesuń palcem w dół do centrum sterowania, aby rozpocząć nagrywanie. To również można zakończyć w ten sam sposób. Następnie wszystkie nagrania są zapisywane w folderze wideo. Należy również pamiętać, że niektóre aplikacje niestety nie pozwalają na nagrywanie dźwięku.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.