Niesamowite możliwości telefonów komórkowych

Niesamowite możliwości telefonów komórkowych (freepik)

Urządzenia mobilne pojawiają się na rynku regularnie, często są to znacznie bardziej udoskonalone wersje swoich poprzedników, ale pojawiają się również te zupełnie nowe, z licznymi aplikacjami czy funkcjami, które dotychczas były w przenośnym sprzęcie elektronicznym rzadko spotykane. Smartfony mają tak naprawdę wiele zastosowań, służą nie tylko celom komunikacyjnym, ale też dają możliwość skorzystania z internetu w dowolnym miejscu.

Air gestures

Air gestures, czyli w wolnym tłumaczeniu bezdotykowe gesty to możliwość, jaką można znaleźć w wielu modelach telefonów (między innymi w Xiaomi Mi 9, Samsungu Galaxy Note 10, LG G8, Samsungu Galaxy S4). Choć jest to bardzo ciekawa opcja ułatwiająca korzystanie ze smartfona, wbrew pozorom nie jest stosowana zbyt często. Problem leży tu głównie po stronie producentów, którzy niezbyt ją rozbudowali, więc nie może obsługiwać zbyt dużej ilości gestów. Jednak prace ciągle trwają, więc możemy liczyć na to, że w przyszłości sterowanie bezdotykowe urządzeniami mobilnymi będzie stało na naprawdę wysokim poziomie. 

Jak działa ta funkcja teraz? Aby skorzystać z air gestures, potrzebne są dwie ręce - jedna musi trzymać urządzenie w pewnej odległości od reszty ciała, a druga wykonywać wybrane gesty.

Air gestures w telefonie Huawei Mate 30 Pro 5G
Air gestures w telefonie Huawei Mate 30 Pro 5G

eSIM

Jak przekonują specjaliści, w ciągu najbliższych lat możemy się zacząć powoli żegnać z fizyczną wersją karty SIM, która zostanie zastąpiona przez eSIM, jej cyfrowego odpowiednika. Jest to rozwiązanie wygodne i co najważniejsze praktyczne. Kartę można aktywować bardzo szybko, a wszystkie dane dotyczące zarówno numeru telefonu, jak i samego abonenta są w pełni wirtualne. Obecnie usługa eSIM dostępna jest w najnowszych modelach iPhone’a oraz Samsunga Galaxy. Więcej o karcie eSIM przeczytasz w artykule Rodzaje kart SIM.

Google Lens

Google Lens (Obiektyw Google) to bardzo ciekawa aplikacja, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, tym bardziej że jako jedna z nielicznych idealnie łączy w sobie algorytmy sztucznej inteligencji z informacjami gromadzonymi przez wyszukiwarkę Google. Aplikacja może być wykorzystana na wiele sposobów. Wystarczy wykonać zdjęcie, by móc wyszukać szereg informacji związanych ze znajdującymi się na niej obiektami.

Zrób screen i znajdź informacje na temat tego, co widzisz dzięki Google Lens (Google Obiektyw)
Zrób screen i znajdź informacje na temat tego, co widzisz dzięki Google Lens (Google Obiektyw)

Google Measure

Dziś, by wykonać podstawowe pomiary wcale nie trzeba mieć przed sobą narzędzia pomiarowego, wystarczy odpowiednia aplikacja. Google Measure dobrze zastąpi linijkę, metr czy wiele innych przyrządów pozwalających na skuteczne wykonanie pomiarów. Im lepszy pod względem technologicznym jest smartfon, na którym aplikacja zostanie zainstalowana, tym bardziej precyzyjne pomiary można wykonać przy jej pomocy.

Aplikacja Auto Dzwonienie

Aplikacja Auto Dzwonienie to bardzo ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób, które często muszą się dodzwonić pod numer, który jest praktycznie przez cały czas zajęty. Brak możliwości nawiązania połączenia jest z pewnością frustrujący, tym bardziej jeśli próba kontaktu wykonywana jest w czasie prowadzenia samochodu. Dzięki aplikacji bez wysiłku i zaangażowania możemy oczekiwać na nawiązanie połączenia, gdyż Auto Dzwonienie samo wybiera automatycznie numer aż do momentu, w którym połączenie zostanie zrealizowane.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.