Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu? (Pexels)

Smartfon jak każde inne urządzenie mobilne ma ograniczoną wbudowaną pamięć masową. Choć nowoczesne modele posiadają sporą ilość wbudowanej pamięci, coraz bardziej rozbudowane gry i aplikacje szybko ją zapełniają. Co zrobić, gdy zabraknie potrzebnego miejsca w smartfonie?

Jak wyczyścić pamięć podręczną w telefonie?

Czyszczenie pamięci podręcznej jest niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia mobilnego. Zapchany cache spowalnia pracę telefonu. Powodem tego są przetrzymywane w pamięci podręcznej pliki gromadzone podczas korzystania z aplikacji i internetu.

Na smartfonach z systemem Android wejdź kolejno:

Ustawienia → Pielęgnacja urządzenia → Pamięć RAM → Czyść teraz

Na Iphone wystarczy, że wejdziesz w:

Ustawienia → Ogólne → Iphone (miejsce)

Twój Iphone przedstawi Ci zalecenia, które należy wykonać, by zmaksymalizować jego wydajność.

Jak zwiększyć pamięć w telefonie – bez karty pamięci?

Najprostszym sposobem na zwiększenie pamięci w smartfonie jest użycie karty pamięci. W telefonach z Androidem nie jest to problem, jednak w popularnych smartfonach Apple, producent nie przewidział dodatkowego rozbudowania fabrycznie zainstalowanej pamięci. Poniższe sposoby na zwiększenie pamięci w telefonie, sprawdzą się zarówno w telefonach Apple’a, jak i w smartfonach z systemem Android.

Usunięcie zbędnych plików

Najwięcej miejsca w pamięci naszego telefonu zajmują zdjęcia, filmy i pliki muzyczne. Sprawdź, czy na pewno wszystkich z nich potrzebujesz na swoim urządzeniu mobilnym. Nie usuwaj całości, przenieś potrzebne pliki na komputer lub pendrive i wróć do ulubionych zdjęć, filmów i muzyki przed ekranem monitora.

Odinstalowanie aplikacji

Sporo miejsca w pamięci zajmują gry. Ściągasz grę lub aplikację, korzystasz z niej 2 dni i zapominasz o niej przynajmniej do momentu poszukiwania wolnego miejsca w swoim smartfonie. Tak zazwyczaj kończą się przygody z aplikacjami i grami mobilnymi. Sprawdź foldery telefonu. Zalegające w nich zapomniane dawno gry i aplikacje, mogą zajmować nawet kilka GB.

Zmiana rozdzielczości filmów i zdjęć

Nagrywanie filmów i robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości to atuty nowoczesnych smartfonów. Wysokiej jakości fotografie i filmy zajmują sporo miejsca w pamięci. Jeśli kilka wolnych GB pamięci stawiasz nad perfekcyjną jakością wideo, obniż jakość nagrywanych filmów. Dzięki temu zmniejszysz rozmiar plików, oszczędzając cenne miejsce w smartfonie.

Przenieś Twoje pliki do chmury

Sposób, który stale zyskuje na popularności. Decydując się na przechowywanie swoich plików w chmurze, oszczędzasz pamięć smartfona. Zapisane w niej pliki dostępne są z każdego miejsca na ziemi, wystarczy tylko dostęp do internetu.

Jeśli masz mało miejsca na telefonie, możesz użyć też karty pamięci
Jeśli masz mało miejsca na telefonie, możesz użyć też karty pamięci

Jak sprawdzić pamięć w telefonie?

Żeby sprawdzić stan pamięci w telefonie Apple, wejdź kolejno w:

Ustawienia → Ogólne → Iphone (miejsce)

W górze ekranu sprawdzisz, ile z całej wbudowanej pamięci wykorzystujesz. Poniżej sprawdzisz, które aplikacje zabierają najwięcej pamięci.

Sprawdzenie stanu pamięci w telefonie z Androidem jest równie łatwe:

Ustawienia → Pielęgnacja urządzenia → Domyślna pamięć

W górze ekranu sprawdzisz, ile pamięci masz do wykorzystania. Poniżej znajdziesz informację, jakie pliki zajmują najwięcej pamięci.

Jeżeli masz problem z odnalezieniem informacji o stanie pamięci na smartfonie lub wyczyszczeniem pamięci podręcznej, skorzystaj z darmowych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play lub App Store.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.