Połączenie HD w telefonie

Połączenie HD w telefonie (freepik)

Coraz większą uwagę zwracamy na jakość rozmów telefonicznych. Za sprawą nielimitowanych połączeń w ramach abonamentów coraz więcej czasu spędzamy na rozmowach telefonicznych, nie tylko prywatnych, ale również służbowych i biznesowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano technologie, które znacząco poprawiają jakość nawiązywanych połączeń.

Co to jest HD voice?

HD voice (ang. High-Definition Voice) to inaczej dźwięk szerokopasmowy. Technologia ta sprawia, że dźwięk w słuchawce jest bardziej zrozumiały, naturalny i głośny. Standardowa transmisja w telefonii komórkowej to od 300 Hz do 3 kHz. HD voice obsługuje transmisję mowy w dwukrotnie szerszym spektrum częstotliwości od 100 Hz do 7 kHz. Dzięki zaawansowanej technologii HD voice oferuje znakomitą jakość dźwięku porównywalną do bezpośredniej rozmowy.

Jak włączyć i wyłączyć HD voice?

Do korzystania z HD voice potrzebujesz telefonu, który obsługuje tę technologię. Jeżeli Twój telefon obsługuje HD voice, wystarczy, że będziesz zalogowany do sieci 3G. Usługa jest bezpłatna, aktywowana jest automatycznie przy wykonywaniu połączenia. 

Dzięki połączeniu HD jakoś rozmowy jest porównywalna do bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem
Dzięki połączeniu HD jakość rozmowy jest porównywalna do bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem

Czym jest HD voice +?

HD voice+ to potoczna nazwa Kodeka EVS (Enchanced Voice Serviced). HD voice+ stosowany jest podczas połączeń VoLTE i Wi-Fi Calling. Dzięki Kodekowi EVS podczas rozmowy słychać bardzo wysokie i bardzo niskie dźwięki, brzmienie głosu podczas rozmowy jeszcze bardziej niż w przypadku HD voice, przypomina bezpośrednią rozmowę.

VoLTE (Voice over LTE) – standard wprowadzony w 2012 r. umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych z wykorzystaniem standardu LTE. 

Wi-Fi Calling to usługa umożliwiająca przeprowadzenie rozmowy telefonicznej bez dostępu do sieci komórkowej. Dzwonić i odbierać połączenia możesz dzięki połączeniu z dowolną siecią Wi-Fi.

Jak włączyć VoLTE w telefonach z Android i iOS?

  • Android

Ustawienia → sieć i internet → sieć komórkowa → zaawansowane → włącz VoLTE

  • iOS

Ustawienia → sieć komórkowa → opcje danych komórkowych → włącz LTE → zaznacz opcję ”głosowy i danych”

Jak wyłączyć VoLTE w telefonach z Android i iOS?

Jeżeli chcesz wyłączyć VoLTE, wystarczy, że dezaktywujesz usługę w swoim telefonie, nie ma potrzeby dezaktywacji u operatora sieci.

  • Android

Ustawienia → sieć i internet → sieć komórkowa → zaawansowane → wyłącz VoLTE

  • iOS

Ustawienia → sieć komórkowa → opcje danych komórkowych →  LTE → odznacz opcję ”głosowy i danych”

Jak aktywować HD voice+ u operatora sieci? 

  • PLAY – nie ma potrzeby aktywacji. Jeżeli Twój telefon obsługuje standard HD voice +, usługa aktywowana jest automatycznie w trakcie nawiązywania lub odbierania połączeń. 
  • ORANGE – nie ma potrzeby aktywacji. Jeżeli posiadasz telefon wspierający VoLTE z aktualnym oprogramowaniem, usługa zostanie aktywowana w momencie nawiązywania i odbierania połączeń. Żeby korzystać z VoLTE, nie możesz korzystać z żadnej z usług wykluczających np. Orange Ekstra Numer. 
  • PLUS – nie ma potrzeby aktywacji, jeżeli Twój telefon obsługuje VoLTE. Jeżeli masz problem z włączeniem usługi, wyślij SMS o treści WlaczVoLTE na numer 2601. Jeżeli posiadasz telefon na kartę, na klawiaturze telefonu wpisz kod *101*11*317#.
  • T-MOBILE – wyślij SMS o treści TAK na 80535. Wysyłając SMS, dodatkowo aktywujesz usługę VoWIFI. Jeśli jesteś abonentem Heyah, usługę aktywujesz, wysyłając tego samego SMS-a.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.