Płatności zbliżeniowe w Orange

Logo Orange

Sieć komórkowa Orange wspólnie z mBankiem i MasterCard w Europie udostępniła  dla swoich klientów jako pierwsza w Polsce, możliwość płatności zbliżeniowych za pomocą karty telefonicznej. Usługa jest dostępna od 1 listopada 2012 roku.

Technologia NFC jest wykorzystywana w kartach miejskich, w kartach dostępowych do budynków, oraz w kartach płatniczych. Usługa Orange Cash umożliwia płatności zbliżeniowe we wszystkich punktach, które są oznaczone logo MasterCard PayPass za pomocą smartfona.

Nowa usługa będzie dostępna dla tych wszystkich klientów, którzy podpiszą lub przedłużą umowę i wybiorą telefon wyposażony w technologię NFC. Do nowego aparatu klient otrzyma bezpłatnie kartę będącą połączeniem karty SIM z kartą płatniczą, oraz numer konta bankowego, na który będzie mógł przelać środki płatnicze służące do dokonania transakcji zbliżeniowych.

Oferowana karta mBank MasterCard Orange Cash jest kartą przedpłaconą (prepaid), dlatego aby można było nią płacić należy najpierw doładować ją pieniędzmi. Doładowania można dokonać za pomocą przelewu z konta w mBanku, innego dowolnego konta bankowego lub za pomocą wpłaty w urzędzie pocztowym. 

Poniżej wykaz telefonów z technologią NFC w Orange.

  1. HTC One X,
  2. Nokia Lumia 610,
  3. Nokia 808 Pure View,
  4. Sony Xperia P,
  5. Sony Xperia T,
  6. Samsung Galaxy SIII,
  7. BlackBerry Bold 9900,
  8. BlackBerry Bold 9790.

 

Karta bankowa przedpłacona jest kartą anonimową, ale można ją zarejestrować bezpłatnie. Pierwsze 20 tys. osób, które tego dokonają otrzyma dodatkowo 15 zł. na rachunek. Zarejestrowaną kartą będzie można między innymi płacić za bilety komunikacji miejskiej, parkowanie, bilety do kina, doładowanie telefonów. Będzie ona też obsługiwać płatności internetowe. Rejestracja jest możliwa pod adresem: www.mbank.pl/orangecash bądź za pośrednictwem aplikacji mBank Orange Cash. W podobny sposób można też sprawdzić historię transakcji i saldo.

Klienci, którzy otworzą eKonto i będą za jego pośrednictwem zasilać kartę mogą otrzymać zwrot 50% swoich zasileń. Łącznie można otrzymać nawet 150 zł. zwrotu w okresie 3 miesięcy.

Płatności zbliżeniowe są możliwe przy włączonej antenie NFC.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.