Tag - Android

Smartfony T Phone 5G - marka własna od T-mobile

Smartfony T Phone 5G - marka własna od T-mobile

T-Mobile ogłosiło, że wprowadza nową, własną markę telefonów komórkowych - T Phone. Smartfony te będą dostępne już od 5 października wyłącznie w ofercie operatora.

Katarzyna Baran 05.10.2022
Połączenie HD w telefonie

Połączenie HD w telefonie

Coraz większą uwagę zwracamy na jakość rozmów telefonicznych. Za sprawą nielimitowanych połączeń w ramach abonamentów coraz więcej czasu spędzamy na rozmowach telefonicznych, nie tylko prywatnych, ale również służbowych i biznesowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano technologie, które znacząco poprawiają jakość nawiązywanych połączeń.

Grzegorz Maj 27.10.2022
Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Smartfon jak każde inne urządzenie mobilne ma ograniczoną wbudowaną pamięć masową. Choć nowoczesne modele posiadają sporą ilość wbudowanej pamięci, coraz bardziej rozbudowane gry i aplikacje szybko ją zapełniają. Co zrobić, gdy zabraknie potrzebnego miejsca w smartfonie?

Grzegorz Maj 03.10.2022
OK Google - jak z nim rozmawiać?

OK Google - jak z nim rozmawiać?

"Cześć, w czym mogę pomóc?" - tak wita wszystkich użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Android Asystent Google. Poznaj swojego Asystenta Google i dowiedz się, jak może Ci pomóc w pełni wykorzystać potencjał Twojego smartfona!

Luiza Głowik 25.11.2022
Jak nagrać ekran w smartfonie?

Jak nagrać ekran w smartfonie?

Na smartfonie można nie tylko robić zrzuty ekranu (screenshoty), ale również rejestrować do późniejszego odtworzenia, na nim samym lub innym urządzeniu, np. filmy z ekranu wraz z dźwiękiem. W systemie iOS funkcja ta jest już zintegrowana, natomiast użytkownicy urządzeń z systemem Android muszą korzystać z dodatkowego programu, zależnie od modelu smartfonu.

Wiesław Starnowski 28.07.2022
Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Chyba każdy z nas miał kiedyś problem z natrętnym telemarketerem czy po prostu osobą, z którą kontakt nie należał do najprzyjemniejszych. W takich przypadkach często najlepszym rozwiązaniem jest po prostu blokada numeru. Tylko jak to zrobić?

Monika Olszewska 20.09.2022
Znajdź mój telefon

Znajdź mój telefon

Nie ma chyba osoby, której nie zdarzyłoby się gdzieś zgubić telefonu, zapominając o miejscu, w którym został położony. Na szczęście dziś w prosty sposób można odnaleźć zgubę. Wystarczy skorzystać z nowej funkcji oferowanej przez Google ''znajdź mój telefon'' (dostępnej na system Android i na iPhone'y). To dobra, skuteczna i co najważniejsze bezpieczna opcja niewymagająca instalacji dodatkowych aplikacji.

Monika Olszewska 15.03.2022
Gdzie jest mój telefon? Jak znaleźć położenie telefonu?

Gdzie jest mój telefon? Jak znaleźć położenie telefonu?

Powodów, dla których możemy chcieć namierzyć urządzenie, jest co najmniej kilka. Najgorszy scenariusz to ten, kiedy ktoś nam go ukradnie. Jednak zgubienie telefonu również może nam przysporzyć zmartwień. Co wtedy należy zrobić? Warto wiedzieć, że mamy do dyspozycji dwa rozwiązania. Jedno to namierzenie numeru telefonu, drugie to namierzenie samego urządzenia.

Michał Borowiec 15.03.2022
Jak pobrać muzykę lub film z youtube?

Jak pobrać muzykę lub film z youtube?

Nikogo chyba nie zdziwi stwierdzenie, że dziś YouTube jest najpopularniejszą platformą nie tylko do słuchania muzyki, ale i oglądania filmów czy krótkich klipów wideo. Choć cieszy się dużą popularnością, wiele osób chciałoby korzystać z YT w trybie offline. Jak szybko i bez problemu pobrać pliki z YouTube?

Monika Olszewska 10.06.2022
Logo Androida

Smartfon dla niewidomych

Niebawem osoby niewidome będą mogły korzystać z urządzenia opracowanego specjalnie z myślą o nich. Naukowcy z Izraela razem we współpracy z firmą Oualcomm opracowali i stworzyli specjalną nakładkę na Androida, której zadaniem jest obsługa smartfona jednym palcem bez konieczności patrzenia na ekran. Dzięki nakładce Ray z ekranu dotykowego bez większego problemu będą mogły korzystać osoby niewidome.

equattro24 21.10.2021