Tag - Android

Premiera serii Samsung Galaxy S24. Ruszyła przedsprzedaż!

Premiera serii Samsung Galaxy S24. Ruszyła przedsprzedaż!

Samsung, jedna z największych i najbardziej innowacyjnych firm technologicznych na świecie, właśnie zaprezentowała swój najnowszy flagowy smartfon - Samsung Galaxy S24 oraz bardziej rozbudowane wersje S24 Plus i S24 Ultra. To wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie fanów technologii i entuzjastów mobilnych rozwiązań. Nowe modele nie tylko kontynuują bogatą tradycję serii Galaxy, ale także wprowadzają szereg innowacji, które mogą zmienić sposób, w jaki korzystamy z naszych smartfonów.

Katarzyna Baran 30.01.2024
Jak ustawić kontrolę rodzicielską na telefonie?

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na telefonie?

Właściwe korzystanie ze smartfona to sztuka, której trzeba się nauczyć. W przypadku dzieci odpowiedzialni za to są rodzice lub inni opiekunowie prawni. Narzędzia kontroli rodzicielskiej mogą być dużym ułatwieniem w wypełnieniu tego zadania. Dzięki nim nasze dziecko nie będzie w stanie zainstalować na telefonie niepożądanych programów, przypadkowo skasować cennych danych, czy wejść na strony internetowe prezentujące treści nieodpowiednie dla najmłodszych. Jak szybko i skutecznie wprowadzić kontrolę rodzicielską na telefonie? Odpowiadamy poniżej!

Luiza Głowik 06.11.2023
Jak namierzyć telefon: najlepsze sposoby

Jak namierzyć telefon: najlepsze sposoby

Namierzanie telefonu może być konieczne w przypadku zgubienia urządzenia lub w sytuacjach, gdy próbujemy odnaleźć osobę w nagłej potrzebie. Jak namierzyć telefon? Istnieje kilka prostych metod, które pozwalają na śledzenie telefonu, takie jak korzystanie ze wbudowanych funkcji lokalizacji, aplikacji do namierzania, po numerze IMEI, za pomocą antywirusa. W poniższym tekście szczegółowo omówimy te metody.

Katarzyna Baran 14.09.2023
Jak przygotować telefon do sprzedaży? Czy usunięcie danych ze smartfona wystarczy?

Jak przygotować telefon do sprzedaży? Czy usunięcie danych ze smartfona wystarczy?

Prędzej czy później nadchodzi taki dzień, w którym musisz wymienić swój smartfon na nowszy model. Po zakupie nowego telefonu warto urządzenie, z którego korzystałeś dotychczas, sprzedać - oczywiście o ile pozwala na to jego stan. Jak przygotować stary telefon do sprzedaży?

Luiza Głowik 21.08.2023
Smartfony T Phone 5G - marka własna od T-mobile

Smartfony T Phone 5G - marka własna od T-mobile

T-Mobile ogłosiło, że wprowadza nową, własną markę telefonów komórkowych - T Phone. Smartfony te będą dostępne już od 5 października wyłącznie w ofercie operatora.

Katarzyna Baran 05.10.2022
Połączenie HD w telefonie

Połączenie HD w telefonie

Coraz większą uwagę zwracamy na jakość rozmów telefonicznych. Za sprawą nielimitowanych połączeń w ramach abonamentów coraz więcej czasu spędzamy na rozmowach telefonicznych, nie tylko prywatnych, ale również służbowych i biznesowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano technologie, które znacząco poprawiają jakość nawiązywanych połączeń.

Grzegorz Maj 27.10.2022
Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Smartfon jak każde inne urządzenie mobilne ma ograniczoną wbudowaną pamięć masową. Choć nowoczesne modele posiadają sporą ilość wbudowanej pamięci, coraz bardziej rozbudowane gry i aplikacje szybko ją zapełniają. Co zrobić, gdy zabraknie potrzebnego miejsca w smartfonie?

Grzegorz Maj 03.10.2022
OK Google - jak z nim rozmawiać?

OK Google - jak z nim rozmawiać?

"Cześć, w czym mogę pomóc?" - tak wita wszystkich użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Android Asystent Google. Poznaj swojego Asystenta Google i dowiedz się, jak może Ci pomóc w pełni wykorzystać potencjał Twojego smartfona!

Luiza Głowik 25.11.2022
Jak nagrać ekran w smartfonie?

Jak nagrać ekran w smartfonie?

Na smartfonie można nie tylko robić zrzuty ekranu (screenshoty), ale również rejestrować do późniejszego odtworzenia, na nim samym lub innym urządzeniu, np. filmy z ekranu wraz z dźwiękiem. W systemie iOS funkcja ta jest już zintegrowana, natomiast użytkownicy urządzeń z systemem Android muszą korzystać z dodatkowego programu, zależnie od modelu smartfonu.

Wiesław Starnowski 28.07.2022
Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Chyba każdy z nas miał kiedyś problem z natrętnym telemarketerem czy po prostu osobą, z którą kontakt nie należał do najprzyjemniejszych. W takich przypadkach często najlepszym rozwiązaniem jest po prostu blokada numeru. Tylko jak to zrobić?

Monika Olszewska 20.09.2022