Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Jak zablokować niechciany numer telefonu? (freepik)

Chyba każdy z nas miał kiedyś problem z natrętnym telemarketerem czy po prostu osobą, z którą kontakt nie należał do najprzyjemniejszych. W takich przypadkach często najlepszym rozwiązaniem jest po prostu blokada numeru. Tylko jak to zrobić?

Blokowanie niechcianego numeru telefonu na Androidzie 

Zablokowanie numeru telefonu z systemem Android często może być nieco kłopotliwe, a wszystko przez to, że w większości przypadków producenci stosują odmienne nakładki na system. Ogólna zasada blokowania numerów telefonów z systemem Android zakłada wejście w listę ostatnich połączeń, wybierając przy tym numer, który ma docelowo zostać zablokowany. Na liście ustawień należy znaleźć opcję ''blokowanie numeru" (lub podobnie brzmiącą, każdy z producentów może stosować własne nazewnictwo).

Blokowanie numerów na iPhone'ie

Blokowanie niechcianych numerów w przypadku iPhone'a polega na ich całkowitym zablokowaniu bądź przełączeniu połączenia na pocztę głosową. W tym celu wystarczy wejść w ustawienia i wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwsza to ''wyciszaj od nieznanych". Ta opcja powoduje, że użytkownik nie będzie otrzymywać powiadomień, a także połączeń od numerów, które nie znajdują się na liście kontaktów. Druga opcja to ''blokowanie i identyfikacja połączeń".  Użytkownik musi wybrać opcję "wyciszaj niechciane" (warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest dostępna - wszystko zależy od operatora). Po wyborze tej opcji blokowane są wszystkie niechciane przez użytkownika połączenia, a także takie, w których zachodzi podejrzenie, że dotyczą oszustwa.

Blokowanie niechcianych numerów na iPhone
Blokowanie niechcianych numerów na iPhone

Blokowanie numeru telefonu u operatora

Operator ma możliwość nałożenia blokady wyłącznie na wiadomości SMS, jakie przychodzą,  numerów "Premium", bądź numerów zastrzeżonych (w tym przypadku konieczna jest aktywacja usługi ACR, która jest darmowa). W pozostałych przypadkach operator nie blokuje numeru telefonu. Musi to zrobić samodzielnie jego użytkownik, w sposób charakterystyczny dla systemu, jaki został zainstalowany na jego urządzeniu.

Jeśli chcesz sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił, bądź wysłał SMSa możesz zrobić to na stronie Kto dzwonił? Czyj to numer?

Przeczytaj także Jak się pozbyć nękających telemarketerów? oraz TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.