Do którego operatora najczęściej przenosimy numer?

Do którego operatora najczęściej przenosimy numer? (Unsplash)

Chcesz przenieść swój numer do innego operatora? Zwycięzca jest jeden! To kolejny kwartał, w którym T-Mobile wygrywa, jeśli chodzi o ilość przechodzących klientów. Właśnie ukazał się raport UKE z danymi na trzeci kwartał 2022 roku.

Tylko T-Mobile na plusie

W trzecim kwartale 2022 (lipiec - wrzesień) aż 345 123 użytkowników w Polsce zdecydowało się przenieść swój numer do innego operatora. To prawie o 32 tys. więcej niż w poprzednim kwartale, kiedy było to 313 127 osób. Analizując wybory klientów widać, że król jest jeden - operator T-Mobile, który w ostatnich trzech miesiącach zyskał 21 872 nowych użytkowników. Pozostali operatorzy zakończyli trzeci kwartał na minusie. Największym przegranym jest Plus (Polkomtel), który stracił ponad 33 tys. klientów. Dla Orange strata wyniosła nieco ponad 5 tys., natomiast z Play (P4) odeszło prawie 9 tys. klientów. 

Przenoszenie numerów telefonów - III kwartał 2022
Przenoszenie numerów telefonów - III kwartał 2022

Trzeci kwartał 2022 zamknął się pomyślnie także dla niektórych operatorów wirtualnych. Tu największym sukcesem może pochwalić się Premium Mobile, który zyskał 6 114 nowych klientów. Dobry wynik mieli też: Vectra (+ 3 715), Viking (+ 3 376), Canal+ (+ 1253), czy Otvarta (+ 1 212). Wśród operatorów wirtualnych największy odpływ klientów miała Lycamobile - 719.

Dokładne dane dotyczące wszystkich operatorów dostępne są w Raporcie UKE

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.